ua en ru

ЄС: Шлях на вибори у ВР має бути відкритим для всіх кандидатів

Автор: RBC.UA
Шлях до парламентських виборів 2012 р. в Україні має бути відкритим для всіх кандидатів. Про це повідомив голова Європейської ради Герман ван Ромпей на пленарному засіданні саміту Україна-ЄС.

Шлях до парламентських виборів 2012 р. в Україні має бути відкритим для всіх кандидатів. Про це повідомив голова Європейської ради Герман ван Ромпей на пленарному засіданні саміту Україна-ЄС.

Він підкреслив, що ЄС вітає прийняття нового закону про вибори, але зазначив, що проведення парламентських виборів має відповідати цінностям України. "Шлях до виборів має бути відкритим для всіх кандидатів... Такі саміти, як сьогодні, дають можливість напрацювати відносини між Україною і ЄС і домовитися про пріоритети на майбутнє. Але політична визначеність буде ключем до нашого успіху", - сказав він.

Також за словами політика, справа екс-прем'єр-міністра, лідера партії "Батьківщина" Юлії Тимошенко є прикладом заполітизованості судів Україні. Він зазначив, що ЄС закликає до верховенства права в Україні, демократичних цінностей та відмови від вибіркового правосуддя.

Нагадаємо, 8 грудня ц.р. Віктор Янукович підписав Закон №4061-VI «Про вибори народних депутатів України», ухвалений Верховною Радою 17 листопада 2011 року. "Президент України вважає, що наступні парламентські вибори, які відбудуться відповідно до цього закону, будуть демократичними і засвідчать вільне волевиявлення українського народу", - йдеться в повідомленні на сайті глави держави.

Документом передбачається встановити п'ятивідсотковий прохідний бар'єр і змішану (пропорційно-мажоритарну систему). 225 депутатів обираються за пропорційною системою в загальнодержавному багатомандатному виборчому окрузі за виборчими списками кандидатів у депутати від політичних партій і 225 депутатів обираються за мажоритарною системою відносної більшості в одномандатних виборчих округах.

Крім того, законопроектом встановлюється, що виборчі блоки участі у виборах не беруть. Також із виборчого бюлетеня буде вилучена графа «проти всіх».

У мажоритарних округах обраним вважатиметься кандидат, який отримає абсолютну більшість голосів виборців, що взяли участь у голосуванні. Повторне голосування передбачене тільки в разі, якщо переможців із рівною кількістю голосів двоє чи більше.

Кандидат в депутати може висуватися одночасно за одним партійним списком і в одному одномандатному окрузі; в разі «потвыйної перемоги» такого кандидата визнають обраним за одномандатним округом, а в партійному списку його замінює наступний на черзі.

Нагадаємо, 7 грудня, посол ЄС в Україні Жозе Мануель Пінту Тейшейра заявив, що відносини України і ЄС не обмежуються лише переговорами щодо угоди про асоціацію. У той же час, Європейський Союз, як зазначив дипломат, "не буде витрачати кошти своїх платників податків на те, що не відповідає європейським стандартам". Крім того, події останніх років продемонстрували, що Україна "ще навіть не почала процес впровадження механізму стримувань і противаг в системі розподілу влади". Також не відповідають демократичним принципам і політичні справи Юлії Тимошенко, Юрія Луценка, "що є вершиною айсберга".

Парадоксальним, на думку дипломата, є також те, що Президент України в рамках своєї виборчої кампанії переконував, що "він є європрагматиком і не буде просити того, що ЄС зараз дати не може, але побудує Європу в Україні". На сьогодні, як зауважив посол ЄС, цього не спостерігається. Тому ключ до завершення переговорів щодо угоди про асоціацію - "в руках Януковича". Разом з тим, навіть якщо переговори будуть завершені, а ситуація в Україні не зміниться, "Угода не буде підписана, ратифікована та імплементована".

Що стосується Тимошенко, то сьогодні, 19 грудня, Київський апеляційний адміністративний суд залишив в силі рішення Окружного адміністративного суду від 11 листопада 2011 р. Про скасування рішення Шевченківського районного суду Києва від 1 лютого 2005 р. Таким чином суд не задовольнив апеляцію екс-прем'єр-міністра України, лідера партії Батьківщина Юлії Тимошенко на рішення Окружного адміністративного суду від 11 листопада 2011 р.

20 жовтня 2011 Генеральною прокуратурою України скасовано незаконну постанову про закриття кримінальної справи щодо Тимошенко за фактами розкрадання бюджетних коштів на суму понад 25 млн грн та ухилення від сплати податків на суму понад 20 млн грн шляхом впровадження злочинної фінансової схеми щодо розрахунків за природний газ корпорацією ЄЕСУ і приховування від оподаткування доходів від діяльності її офшорній компанії Somolli Enterprises Limited.

Раніше повідомлялося, що Головне слідче управління Служби безпеки України (СБУ) об'єднало справи за екс-прем'єру в одне провадження і створило загальну слідчу групу. Згідно з повідомленням, Генпрокуратура України вирішила, що підслідність по всіх справах Тимошенко, будуть встановлювати слідчі СБУ.

У провадженні СБУ перебуває кримінальна справа за обвинуваченням у вчиненні в 1996-2000 рр.. замах на розтрату коштів держбюджету Україні в 405,5 млн дол..

Крім того, у провадженні головного слідчого управління Державної податкової служби України перебуває кримінальна справа за обвинуваченням в організації приховування валютної виручки в сумі понад 165 млн дол, незаконного відшкодування бюджетних коштів та ухилення від сплати податків на загальну суму понад 47 млн ​​грн шляхом запровадження фінансової схеми розрахунків за товарно-матеріальні цінності корпорацією "ЄЕСУ" і приховування отриманих від підконтрольних їй офшорних компаній доходів, які використані для особистого збагачення.

11 жовтня Печерський райсуд Києва засудив Тимошенко до 7 років ув'язнення із забороною займати певні державні посади протягом ще 3 років за перевищення службових повноважень при підписанні газових угод з Росією. Також суд зобов'язав Тимошенко виплатити "Нафтогазу України" 1,516 млрд грн. Тимошенко подала апеляцію на рішення суду 24 жовтня.