ЄС закликає лідерів G20 підтримати розширення ресурсів МВФ

Євросоюз закликає лідерів G20 підтримати ініціативу розширення ресурсів Міжнародного валютного фонду (МВФ) на саміті в квітні 2012 р. після прийнятого раніше рішення Єврогрупи про збільшення сумарного кредитного потенціалу антикризових фондів EFSF і ESM.

Євросоюз закликає лідерів G20 підтримати ініціативу розширення ресурсів Міжнародного валютного фонду (МВФ) на саміті в квітні 2012 р. після прийнятого раніше рішення Єврогрупи про збільшення сумарного кредитного потенціалу антикризових фондів EFSF і ESM.

Як передає Reuters, МВФ оцінює свою потребу в додаткових ресурсах в 600 млрд євро. Вони необхідні для кредитування країн, що зіткнулися з проблемами через боргову кризу єврозони.

Більшість представників G20 раніше висловилися на підтримку ідеї розширення кредитного потенціалу МВФ лише за умови реалізації єврозоною власної програми залучення коштів для боротьби з борговою кризою. Іншими словами, міжнародне співтовариство дало зрозуміти, що погодиться надати МВФ додаткові кошти лише після того, як єврозона задіє власні фінансові ресурси і розширить антикризовий потенціал.

У п'ятницю Єврогрупа прийняла рішення збільшити сумарний кредитний потенціал стабілізаційних механізмів з поточних 500 млрд євро до 800 млрд євро.

Коментуючи рішення Єврогрупи і питання про розширення ресурсів МВФ, міністр економіки Данії Маргрете Вестагер зазначила: "Необхідно забезпечити МВФ достатніми ресурсами для того, щоб структура продовжувала підтримувати світову економіку. Досягнута напередодні угода є важливим кроком у цьому відношенні". За словами Вестагер, розширення ресурсів МВФ відповідає інтересам усіх держав, незважаючи на те, що багато хто розглядає ініціативу переважно в контексті боротьби з борговою кризою в єврозоні. "Я сподіваюся, що домовленості (про розширення ресурсів МВФ), над якою ми всі працюємо, буде досягнуто в квітні" - сказала Вестагер.

Також про можливе розширення МВФ після рішення Єврогрупи заявляла глава фонду Крістін Лагард. "Об'єднання ресурсів EFSF і ESM поряд з іншими зусиллями, що робляться європейськими лідерами, підтримає зусилля МВФ щодо розширення власних ресурсів, що піде на користь всьому європейському співтовариству", - йдеться в заяві Лагард.

Нині МВФ має в розпорядженні приблизно 380 млрд дол, що він може використовувати для кредитування проблемних країн. Таким чином, виходячи з намірів МВФ, загальний обсяг резервів фонду може бути збільшений приблизно до 1 трлн дол.

На саміті G20 4 листопада 2011 р. країни G20 зобов'язалися забезпечити МВФ достатніми фінансовими ресурсами для виконання своєї системної ролі. Обговорювалося, що це буде сума в розмірі 300-350 млрд дол. Пізніше Президент Франції Ніколя Саркозі повідомив, що ресурси МВФ таки будуть збільшені, однак, конкретні цифри стануть відомі дещо пізніше.

У лютому повідомлялося, що міністри фінансів і керівники центробанків G20 запропонують збільшити ресурси Міжнародного валютного фонду (МВФ) через двосторонні кредити і випуск облігацій фонду. МВФ вже вдавався до двосторонніх угод про купівлю-продаж своїх облігацій після світової фінансової кризи. Так, в 2009 р. Китай придбав облігації МВФ на 50 млрд дол, а навесні 2010 р. Індія і Росія вклали в папери МВФ по 10 млрд дол.

У вересні 2011 р. глава МВФ Лагард попередила, що поточні кредитні можливості фонду "тьмяніють у порівнянні з потенційним обсягом кредитів, які можуть знадобитися у разі ескалації боргової кризи єврозони". У липні розрахунки показували, що при найгіршому розвитку подій обсяг валютного попиту складе 640 млрд дол.

МВФ вже фінансував програми стабілізації в Греції, Ірландії та Португалії, і є серйозні побоювання, що без кредитів МВФ не обійдуться Італії та Іспанія.

Зустріч міністрів фінансів і глав Центробанків країн G20, на якій буде обговорюватися питання розширення ресурсів МВФ, відбудеться 22 квітня у Вашингтоні.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
On Top