ua en ru

ЄС визнав сирійську опозицію "законним представником" народу (відео)

Автор: RBC.UA
Рада міністрів закордонних справ країн Євросоюзу, що збиралася в понеділок у Брюсселі, прийняла велику постанову по Сирії. У ній, зокрема, Євросоюз визнає сирійську національну раду, створену опозицією, законним представником сирійського народу, повідомляє радіо "Свобода".

Рада міністрів закордонних справ країн Євросоюзу, що збиралася в понеділок у Брюсселі, прийняла велику постанову по Сирії. У ній, зокрема, Євросоюз визнає сирійську національну раду, створену опозицією, законним представником сирійського народу, повідомляє радіо "Свобода".

Крім того, ЄС посилив свої санкції проти режиму Президента Сирії Башара Асада. Додатково до раніше прийнятих обмежувальних заходів забороняється торгівля золотом, коштовними металами і алмазами з державними структурами Сирії. Вантажний авіатранспорт сирійських перевізників не буде більше допущений в аеропорти країн ЄС, крім літаків, що перевозять одночасно і вантажі, і пасажирів. Євросоюз "заморозить" банківські активи і заборонить в'їзд на територію ЄС семи міністрам сирійського уряду, чию діяльність пов'язують з порушенням прав людини. Розширений «чорний список» буде опублікований в Брюсселі у вівторок.

Глава європейської дипломатії Кетрін Ештон заявила: "Ми додали 38 організацій і осіб до цього списку, а також приступили до "заморожування" активів сирійського Центрального банку в Євросоюзі".

У той же час ЄС готує великомасштабну гуманітарну допомогу для населення Сирії.

Раніше сьогодні повідомлялося, що 89,4% сирійців, які взяли участь у референдумі щодо проекту нової Конституції Сирії, підтримали цей документ. Новий основний закон скасовує статус партії "Баас" як такої, що "очолює країну і суспільство" і закріплює принцип багатопартійності і рівності політичних партій. Президент, згідно з новою Конституцією, обирається на 7 років, але може балотуватися на пост не більше двох строків підряд. Правда, відлік почнеться з виборів 2014 р.

Ініціатива проведення референдуму належала Президенту Асаду, проте опозиція її не підтримала, оскільки в країні досі триває насильство. Західні країни також не вірять в наміри Асада демократизувати країну.

Зазначимо, що вчорашнє голосування було забруднене кров'ю. У день голосування, за підрахунками правозахисників, у країні було вбито понад 30 осіб. А сьогодні правозахисники повідомили про те, що знайшли біля м. Хомс 62 тіла. Швидше за все, це тіла людей, які намагалися покинути м. Хомс під час бомбардувань урядовими військами. Таким чином число жертв протистояння влади та опозиції за останній тиждень досягло майже 300 осіб.

Протистояння в Сирії триває з березня 2011 р. Для моніторингу за ситуацією в кінця грудня 2011 р. туди була направлена ​​місія спостерігачів Ліги арабських держав (ЛАД).

За підсумками її роботи 22 січня 2012 р. міністри закордонних справ країн - членів Ліги розробили план мирного врегулювання, який передбачав відставку Асада та проведення в країні парламентських і президентських виборів. Дамаск ці пропозиції відкинув. Слідом за цим у ряді арабських країн повідомили про припинення участі своїх представників у спостережній місії. 28 січня ц.р. її робота була повністю припинена у зв'язку із загостренням ситуації в Сирії.

У Раді Безпеки ООН 4 лютого 2012 відбулося голосування за проектом резолюції по Сирії, внесеного делегацією Марокко спільно з рядом західних і арабських країн. Росія і Китай, що володіють правом вето, проголосували "проти", і резолюція в результаті не була прийнята. Нову резолюцію ООН прийняла в середині лютого.

На тлі цих переговорів Сирію покинули посли Бахрейну, Саудівської Аравії, Катару, Кувейту, Оману і ОАЕ. Раніше своїх дипломатичних представників відкликали США, Великобританія, Франція, Німеччина, Іспанія та Італія.

Через нездатність Дамаска зупинити кровопролиття і небажання впустити в країну групу спостерігачів, Євросоюз і США розширили економічні санкції проти Сирії. Центральний банк країни практично позбавлений можливості проводити операції валютного обміну. Це, в свою чергу, значно ускладнює всі експортно-імпортні операції. Також введено в дію ембарго на імпорт нафти з Сирії, а ЛАД призупинила членство країни в цій організації. Зараз Євросоюз готується розширити санкції проти Сирії, зазначається, що робота над черговим пакетом обмежень буде завершена до 27 лютого.

За даними різноманітних правозахисних організацій, в Сирії за 11 місяців конфлікту загинули не менше 7,5 тис. осіб.