ЄС вітає звільнення Луценка (фото, відео)
Євросоюз вітає помилування екс-міністра внутрішніх справ Юрія Луценка і екс-міністра охорони навколишнього середовища Георгія Філіпчука. Про це написав на своїй сторінці у Twitter єврокомісар з питань розширення і європейської політики сусідства Штефан Фюле (на фото).
"Нарешті! Дуже вітаємо рішення Президента Віктора Януковича помилувати Луценка і Філіпчука: це перший, але важливий крок у вирішенні проблеми вибіркового правосуддя", - написав Фюле.
В той же час міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський заявив, що звільнення Юрія Луценка - це обнадійлива ознака перед самітом Східного партнерства. Про це він повідомив на своїй сторінці у Twitter. "Звільнення пана Луценка - крок управильному напрямі Президента України Януковича. Це обнадійлива ознака перед самітом Східного партнерства", - написав Сікорський.
Крім того, звільнення Луценка привітали президент Європарламенту Мартін Шульц і генсек Ради Європи Турбйорн Ягланд. Про це повідомив "5 канал".
ЄС весь цей час послідовно вимагав звільнення Луценка, так само як і екс-прем'єр-міністра Юлії Тимошенко. УВочах європейських політиків засудження колишніх членів уряду - волаючий приклад вибіркового правосуддя, яке є головною проблемою на шляху України в Европу. Раніше джерело повідомляло, що Брюссель чекає від Києва кардинальних рішень по Тимошенко, Луценку і Власенку до 18 квітня.
Нагадаємо, Президент України Віктор Янукович сьогодні підписав указ про помилування шести засуджених, зокрема - колишнього міністра внутрішніх справ Юрія Луценка. Відповідний указ №197/2013 опублікований на офіційному сайті Президента.
Цим же указом глава держави помилував колишнього міністра охорони навколишнього середовища Георгія Філіпчука.
Указ набуває чинності з дня його підписання.
Читайте також: ЄС стурбований відмовою ВССУ задовольнити касацію Луценка
Юрій Луценко вже вийшов на свободу. Про це повідомляє прес-служба Державної пенітенціарної служби України. Зараз він знаходиться на шляху до Києва з Менської виправної колонії, де відбував термін покарання.
Про помилування Луценка просила верховний уповноважений Верховної Ради з прав людини Валерія Лутковська, а Комісія з питань помилування при Президентові рекомендувала помилувати і Луценка, і Філіпчука.
Фото Ольги Сніцарчук
Нагадаємо, 3 квітня колегія суддів Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ винесла ухвалу за касаційною скаргою екс-міністра внутрішніх справ Юрія Луценка і його захисту на вирок Печерського районного суду м. Києва від 27 лютого 2012 р. ВССУ відмовив Луценку в задоволенні касації. ЄС висловив стурбованість рішенням ВССУ.
Читайте також: Юрій Луценко вийшов на свободу
27 лютого 2012 р. Печерський районний суд Києва визнав екс-міністра внутрішніх справ винним у скоєнні посадових злочинів і засудив до 4 років позбавлення волі з конфіскацією майна (643 тис. грн компенсації МВС за заподіяний збиток - святкування Дня міліції в палаці "Україна" в 2008-2009 рр.), з позбавленням права обіймати керівні посади і рангу державного службовця. 16 травня Апеляційний суд м. Києва підтвердив правомірність вироку райсуду.
17 серпня минулого року Печерський райсуд визнав Луценка винним у службовій халатності, в тому, що він, не перевіривши законність дій, необгрунтовано прийняв постанову про продовження розслідування справи з отруєння екс-Президента України Віктора Ющенка, і засудив його до 2 років обмеження свободи. Апеляція 22 листопада минулого року залишила в силі цей вирок.
Що стосується Філіпчука, то він 5 квітня 2012 р. був засуджений Солом'янським районним судом Києва до 3 років позбавлення волі у справі про перевищення влади і службових повноважень при укладенні угоди з юридичною фірмою Astapov Lawyers. Звинувачення проти Георгія Філіпчука базувалося на вартості юридичних послуг, що надаються міністерству для аналізу угоди між українським урядом і компанією Vanco Prykerchenska LTD. Нагадаємо, в 2007 році ця структура уклала договір з Україною про вивчення і використання континентального шельфу Чорного моря. Проте згодом уряд вирішив розірвати договір. Для консультацій по даному приводу Мінприроди залучило компанію Astapov Lawyers. Результати проведеного ними юридичного аналізу угоди надали підстави для його розірвання в травні 2008-го. За свої послуги юридична компанія отримала від Мінприроди 144 тис. євро. Але компанію Vanco Prykerchenska розірвання договору не влаштувало, тому вона звернулася до Стокгольмського арбітражного суду з позовом проти України.
Читайте також: "Батьківщина" привітала звільнення Луценка
Цим же вироком суду він був позбавлений права обіймати посади в органах державної влади, пов'язані з організаційно-розпорядчими і адміністративно-господарськими обов'язками строком на 3 роки, а також позбавлений 1 рангу державного службовця.
Суд також ухвалив стягнути з Філіпчука на користь держави 1,433 млн грн. заподіяних збитків. Засуджений екс-міністр збитки державі відшкодував.
21 червня 2012 р. Апеляційний суд Києва замінив передбачену Філіпчуку Солом'янським районним судом Києва міру покарання на 2 роки позбавлення волі умовно.