ru ua

ЄС "глибоко стурбований" вироками білоруській опозиції і має намір вводити нові санкції

Автор: RBC.UA
Євросоюз піддав критиці рішення мінського суду, що засудив білоруського опозиціонера Андрія Санникова до п'яти років колонії посиленого режиму за "організацію масових заворушень" після суперечливих президентських виборів 19 грудня 2010 р., і пригрозив Білорусі новими точковими санкціями.

Євросоюз піддав критиці рішення мінського суду, що засудив білоруського опозиціонера Андрія Санникова до п'яти років колонії посиленого режиму за "організацію масових заворушень" після суперечливих президентських виборів 19 грудня 2010 р., і пригрозив Білорусі новими точковими санкціями, передає Deutche Welle з посиланням на агентство dpa.

Верховний представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки Кетрін Ештон також висловила "глибоку заклопотаність" з приводу винесення вироків іншим білоруським опозиціонерам і зажадала від уряду авторитарного Президента Білорусі Олександра Лукашенка негайно припинити переслідування політичної опозиції. "Події, що відбуваються є яскравим свідченням серйозного погіршення ситуації в сфері дотримання прав людини та основних демократичних норм з часу порушення міжнародних стандартів на президентських виборах у грудні 2010 р.", - підкреслила К.Ештон.

Вона висловила занепокоєння з приводу повідомлень про катування та інших випадках жорстокого поводження з арештованими в Білорусі і пригрозила Мінську введенням нових точкових санкцій "у всіх сферах співпраці".

Нагадаємо, 14 травня ц.р. суд у Мінську визнав колишнього кандидата в президенти Білорусі Андрія Санникова винним в організації заворушень у Мінську в день виборів 19 грудня 2010 р. Наступні п'ять років опозиційний політик проведе в колонії посиленого режиму. Сторона звинувачення вимагала для А.Санникова семи років позбавлення волі.

Дружині А.Санникова журналістці Ірині Халіп, яку звинувачують в участі в заворушеннях, загрожує два роки позбавлення волі умовно. Оголошення вироку І.Халіп очікується в понеділок.

У Мінську тривають водночас кілька судових процесів над учасниками опозиційних виступів 19 грудня. Серед підсудних - ще четверо колишніх кандидатів у президенти Білорусі: Володимир Некляєв, Віталій Римашевський, Микола Статкевіч і Дмитро Усс.

Нагадаємо, після завершення голосування на президентських виборах 19 грудня 2010 р. білоруські опозиціонери і жителі Мінська, незадоволені повідомленнями про перемогу Олександра Лукашенко, влаштували несанкціонований мітинг в центрі столиці. Декілька активістів спробували узяти Будинок уряду штурмом.

Міліція розігнала акцію і затримала більше 600 людей, включаючи лідерів опозиції. Пізніше семеро колишнім кандидатам в президенти країни були пред'явлені звинувачення в організації і участі в масових безладах.