ua en ru

Erste Group продає "Фідобанку" свою українську "дочку" за 83 млн дол

Автор: RBC.UA
Erste Group 20 грудня 2012 р. підписала договір з власниками ПУАТ "Фідобанк" про продаж свого українського дочірнього банку АТ "Ерсте Банк".

Erste Group 20 грудня 2012 р. підписала договір з власниками ПУАТ "Фідобанк" про продаж свого українського дочірнього банку АТ "Ерсте Банк". Про це повідомляє прес-служба банку.

Вартість угоди склала близько 83 млн дол. (63 млн євро).

Згідно з повідомленням, таке рішення було прийнято у зв'язку з концентрацією бізнесу Erste Group на обслуговуванні клієнтів у Центральній і Східній Європі - країнах-учасницях Євросоюзу.

"Фидобанк" підконтрольний екс-голові "Укрсиббанку" Олександру Адаричу (на фото). За розміром регулятивного капіталу і активів Фідобанк відноситься до IV групи за класифікацією НБУ - за станом на 1 жовтня 2012 р. активи фінустанови становили 2,441 млрд грн.

Чистий збиток "Ерсте Банк" в 2011 р. виріс на 28,5% - до 171,992 млн грн. Раніше 99,999% статутного капіталу банку належало австрійської EGB Ceps Holding GmbH.

Читайте також: "Нафтогаз" викупить у "Фідобанка" ОВДП на 425,8 млн грн

Нагадаємо, в листопаді 2011 р. "Євробанк" придбав роздрібний бізнес СЕБ Банку (SEB Bank), після чого був перейменований в "Фідобанк". Варто відзначити, що "Фідобанк", поряд з "Дельта Банком" і держбанками, активно співпрацює з "Нафтогазом", купуючи належні йому ОВДП на умовах РЕПО.

Читайте також: Commerzbank продав "Банк Форум" групі "Смарт-холдинг" за 450-745 млн грн

Варто відзначити, що частка іноземного капіталу у статутному капіталі банків за 11 місяців 2012 року знизилась с 41,9% до 39%. Як повідомлялось, за останні кілька років свою частку на українському ринку продали Commerzbank, Swedbank, SEB та ING. В той же час, поки на фінансовому ринку України ще залишаються "дочки" європейських банків. Зокрема, "Укрсоцбанк" (підконтрольний італійської UniCredit), "Правекс" (входить в італійську групи Intesa Sanpaolo), "Райффайзен Банк Аваль", "Укрсиббанк" (належить французькій BNP Paribas), Credit Agricole, Bank of Cyprus, "Кредобанк", Eurobank, "Ідея Банк" та Piraeus Bank.

Глави більшості банків, що залишилися, заявили РБК-Україна, що на даний момент не збираються залишати ринок, але не заперечують, що власні проблеми зараз турбують материнські компанії більше, ніж українських "дочок".

"Група Piraeus Bank не розглядає можливості зміни своєї стратегії на банківському ринку України. Разом з тим, група більше зосереджена на своєму розвитку в Греції ... Беручи до уваги дуже незначну частину, яку займає український банк в загальних активах групи, можлива підтримка "Піреус Банку" в Україні не повинна бути проблематичною", - заявив в.о. голови правління "Піреус Банку" в Україні В'ячеслав Коваль.

"Жодних розмов про продаж або закриття не ведеться", - говорить голова правління ПАТ "Ідея Банк" Андрій Рязанцев. Банк належить польській Getin Holding SA і спеціалізується на автомобільному кредитуванні.

При цьому РКО Вank Рolski (володіє "Кредобанком") навіть заявив про наміри зміцнювати свої позиції в Україні. "Можливими шляхами для цього може бути придбання іншої якісної банківської установи, або об'єднання українських активів з іншим міжнародним інвестором, який присутній на українському банківському ринку", - заявив голова правління РКО Вank Рolski SA Збігнєв Ягелло.

Згідно із заявою глави українського Credit Agricole Євгенії Чемерис, банк варіантів виходу з України не розглядає, відповідно, переговори також не ведуться. Більш того, недавно Credit Agricole оголосив про успішне злиття ПАТ "Креді Агріколь Банк" (роздрібний та корпоративний) і ПАТ "КІБ Креді Агріколь" (банк для великих корпоративних клієнтів).

Читайте також: "Креді Агріколь Банк" заявив про успішне злиття з КІБ "Креді Агріколь"