Ernst &Young: Для докапіталізації банку "Надра" потрібно 8,3 млрд грн

Аудит, який був проведений ТОВ "Ernst  &Young Аудиторські послуги", показав, що розмір загального капіталу банку "Надра" станом на 30 червня 2010 р. менше значення, необхідного для виконання нормативу адекватності капіталу, встановленого Базельською угодою 1988 р., на 8,3 млрд грн. Про це повідомляє прес-служба банку.

Аудит, який був проведений ТОВ "Ernst  &Young Аудиторські послуги", показав, що розмір загального капіталу банку "Надра" станом на 30 червня 2010 р. менше значення, необхідного для виконання нормативу адекватності капіталу, встановленого Базельською угодою 1988 р., на 8,3 млрд грн. Про це повідомляє прес-служба банку.

Так само згідно з аудитом, проведеним ТОВ АФ "ВКФ Аудит-фінанси", визначений капітал, необхідний для дотримання банком нормативу адекватності регулятивного капіталу, згідно з Інструкцією НБУ про порядок регулювання діяльності банків в Україні, станом на 30 червня 2010 р. у розмірі 9,5 млрд грн.

За словами директора департаменту аудиту "Надра банку" Подлісецької Ірини, така різниця у розмірі необхідного капіталу обумовлена тим, що норматив адекватності капіталу, встановлений Базельською угодою, на 2 процентні пункти нижчий встановленого Національним банком України (згідно з Інструкцією НБУ про порядок регулювання діяльності банків в Україні) і методикою його розрахунку.

Двома днями раніше перший заступник глави НБУ Сергій Арбузов заявив, що до кінця жовтня буде прийнято рішення про терміни докапіталізації "Надра Банку" і банку "Родовід". За його словами, результати аудиторської перевірки будуть озвучені до кінця жовтня ц.р. "І відразу буде прийнято рішення про термін докапіталізації", - повідомив С.Арбузов. Відзначимо, голова НБУ Володимир Стельмах повідомляв раніше, що аудит "Надра Банку" завершиться до 30 жовтня ц.р., в ході якого буде визначена потреба в його докапіталізації.

Нагадаємо також, що банк "Надра" 11 жовтня направив утримувачам єврооблігацій на 75 млн дол. пропозицію внести зміни в угоду про реструктуризацію випуску, повідомляло видання "Комерсант-Україна". Банк не зміг виконати одну з умов реструктуризації, згідно з якою Кабінет міністрів повинен був до 30 вересня прийняти рішення про рекапіталізацію установи, і фактично допустив технічний дефолт щодо зобов'язань. Тепер в банку "Надра" обіцяють, що рішення про рекапіталізацію буде прийнято до 31 грудня, а фінансові показники установи будуть приведені у відповідність з нормативами НБУ до 31 березня 2011 р. Власники паперів, які до 22 жовтня проголосують за зміни, отримають винагороду у вигляді 0,2% від номінальної вартості облігацій (150 тис. дол.).  "Пропозиція утримувачам єврооблігацій була останньою серед усіх зовнішніх кредиторів банку, з усіма іншими ми вже підписали зміни в договори,- повідомила виданню тимчасовий адміністратор банку "Надра" Валентина Жуковська.- Така низька компенсація запропонована тому, що банк ще не вийшов на нормальний прибуток, а 0,2% - це плата за додаткові незручності для кредиторів".

Як повідомлялося, банк "Надра" на початку серпня 2010 р. успішно завершив реструктуризацію зовнішньої заборгованості на суму близько 877 млн дол., а саме: заборгованість з єврооблігацій, заборгованість перед Експортно-кредитними агентствами, заборгованість з торговельного фінансування і субординовану заборгованість. Таким чином, "Надра Банк" виконав основну вимогу експертно-аналітичної ради з питань участі держави в капіталізації банків, яка передбачає рекапіталізацію фінустанови за участю держави.

Варто також відзначити, що в квітні ц.р. НБУ запропонував уряду взяти участь у відновленні роботи банку "Надра" спільно з інвестором - австрійською компанією, про що заявляв екс-заступник голови НБУ Анатолій Шаповалов. За словами А.Шаповалова, НБУ не має наміру ліквідовувати "Надра" і сподівається на відновлення повноцінної роботи за рахунок капіталізації приватним інвестором і державою, і для відновлення роботи банку "Надра" його потрібно докапіталізувати приблизно на 10 млрд грн.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся