ua en ru

Ердоган: Туреччина готується до введення санкцій відносно Сирії

Автор: RBC.UA
Влада Туреччини призупинила переговори з керівництвом Сирії з питання триваючих масових заворушень в цій близькосхідній країні і оголосили про намір ввести санкції відносно неї. Відповідну заяву зробив прем'єр-міністр Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган.

Влада Туреччини призупинила переговори з керівництвом Сирії з питання триваючих масових заворушень в цій близькосхідній країні і оголосили про намір ввести санкції відносно неї. Відповідну заяву зробив прем'єр-міністр Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган.

"Я призупинив переговори з керівництвом Сирії. Я не хотів такого розвитку подій, але сирійська влада змусили мене ухвалити дане рішення, - заявив Ердоган на полях чергової сесії Генеральної Асамблеї Організації Об'єднаних Націй (ООН) в м. Нью-Йорку після зустрічі з американським президентом Бараком Обамою. - США вже ввели санкції відносно Сирії. Наші міністри закордонних справ обговорять аналогічні заходи, які може прийняти турецька сторона".

Туреччина, яка є головним торговим партнером Сирії, до останнього моменту опиралася прийняттю обмежувальних заходів відносно Дамаска, оскільки аналогічний тиск, який чинився Анкарою раніше на Ірак, а тепер і на Іран, негативно позначився на сирійській економіці. Туреччина виступає головним посередником між країнами Заходу і Сирією, вона є єдиною мусульманською країною-членом НАТО і розраховує вступити в Європейський союз.

Зазначимо, напередодні уряди Євросоюзу досягли принципової згоди про заборону на інвестиції європейських компаній у розвідку, видобуток і переробку нафти в Сирії, про це повідомляє російська служба ВВС.

Європейським компаніям буде заборонено створювати спільні підприємства в Сирії, надавати кредити сирійським компаніям і купувати частки в них. "Мета цього - обмежити доступ режиму до фінансів в довгостроковій перспективі", - повідомили дипломатичні джерела в ЄС.

Нагадаємо, Євросоюз готує новий пакет економічних санкцій відносно Сирії, націлившись на ключовий для економіки країни нафтогазовий сектор. Слідом за введенням 2 вересня ц.р. ембарго на поставки нафти з Сирії, ЄС збирається ввести заборону на інвестиції в нафтогазовий сектор країни, що надасть додатковий тиск на Президента Сирії Башара Асада і діючий уряд.

Під питанням поки залишається введення санкцій відносно найбільшої в Сирії телекомунікаційної компанії, що надає послуги стільникового зв'язку - Syriatel, яка також є джерелом надходжень у скарбницю Асада.

Раніше прес-секретар Міністерства закордонних справ Франції Бернар Валеро підтвердив, що ЄС готує нові санкції відносно Сирії у відповідь на жорстоке придушення антиурядових виступів у країні. При цьому Валеро повідомив, що черговий пакет санкцій буде спрямований проти компаній, які "у будь-якій мірі пов'язані з репресіями щодо демонстрантів".

Нагадаємо, серед європейських нафтових компаній, що працюють в Сирії, такі гіганти як англо-голландська Royal Dutch Shell і французька Total.

Зазначимо, після того як Євросоюз, найбільший покупець сирійської нафти, заборонив її імпорт, міністр фінансів Сирії Мохаммад аль-Джлейлаті заявив, що уряд має намір продавати нафту, від якої відмовилася Європа, в Росію, Китай та інші неарабські країни. За його словами, уряд не хвилюється з приводу санкцій, і вони не впливають на економіку.

"Ми будемо або переробляти її ... або продавати прямо Росії, Китаю або будь-якій країні, яка готова купувати нашу нафту. В іншому випадку будемо створювати запаси", - сказав Джлейлаті, не пояснивши, чи планує Сирія призупинити видобуток.

До цього Сирія продавала в Європу в середньому 110-150 тис. барелів нафти на добу, в основному в Німеччину та Італію.