ua en ru

ЄП закликав Україну забезпечити право Тимошенко на участь у виборах

Автор: RBC.UA
Європарламент закликав українську владу дозволити колишньому прем'єр-міністру Юлії Тимошенко та іншим лідерам опозиції в повній мірі реалізувати право на участь у політичних процесах, "як зараз, так і під час наступних виборів в Україні". Про це йдеться у доповіді щодо рекомендацій Європарламенту Раді ЄС, Єврокомісії та Європейській службі зовнішніх дій щодо переговорів про Угоду про асоціацію ЄС з Україною, прийнятій сьогодні, 1 грудня, на пленарній сесії Європарламенту більшістю голосів.

Європарламент закликав українську владу дозволити колишньому прем'єр-міністру Юлії Тимошенко та іншим лідерам опозиції в повній мірі реалізувати право на участь у політичних процесах, "як зараз, так і під час наступних виборів в Україні". Про це йдеться у доповіді щодо рекомендацій Європарламенту Раді ЄС, Єврокомісії та Європейській службі зовнішніх дій щодо переговорів про Угоду про асоціацію ЄС з Україною, прийнятій сьогодні, 1 грудня, на пленарній сесії Європарламенту більшістю голосів.

Схвалена Європарламентом доповідь містить рекомендацію для української влади - "забезпечити, щоб Юлії Тимошенко та іншим опозиційним лідерам було дозволено використовувати свої права і в повній мірі брати участь у політичному процесі, як зараз, так і на майбутніх виборах в Україні".

Зокрема, у доповіді підкреслюється, що засудження Тимошенко до семи років ув'язнення та судові процеси проти інших її міністрів "викликали серйозну стурбованість в ЄС і розглядаються як політична помста чи спроба засудити і посадити представників опозиції, щоб не допустити їх участі у парламентських виборах наступного року і президентських виборах 2015 р.".

Нагадаємо, Печерський райсуд Києва 11 жовтня засудив до 7 років ув'язнення із забороною займати певні державні посади протягом ще 3 років за перевищення службових повноважень при підписанні газових угод з Росією. Також суд зобов'язав Тимошенко виплатити "Нафтогазу України" 1,516 млрд грн

Сьогодні в Апеляційному суді Києва відбувається попереднє слухання справи Тимошенко. Апеляцію розглядають без самої Тимошенко, оскільки стан здоров'я не дозволяє їй брати участь у засіданні.

29 листопада США і Європейський союз ухвалили спільну заяву за підсумками саміту, в якій закликали Україну забезпечити прозорий і неупереджений розгляд апеляції екс-прем'єра Юлії Тимошенко. Український уряд Брюссель і Вашингтон закликали засвідчити свою відданість демократичним принципам та верховенству права, зокрема, "забезпечити чесний, прозорий і неупереджений судовий процес у справах колишніх чиновників, зокрема, і щодо будь апеляції у справі пані Тимошенко". "Право на апеляцію не може бути порушено введенням обмежень на можливість обвинувачених брати участь у наступних виборах в Україні, включно з парламентськими виборами, наміченими на наступний рік", - йдеться в заяві ЄС та США.

Справа Юлії Тимошенко, засудженої до семи років ув'язнення, погіршила відносини України з Заходом, оскільки європейські та американські політики побачили в ній ознаки політичної. Українська влада відкидає звинувачення у тиску на суд або в упередженості, стверджуючи, що мова йде про боротьбу з корупцією. Втім, Президент Віктор Янукович ще раніше визнав, що справа Тимошенко може завадити підписанню угоди про асоціацію та зону вільної торгівлі ЄС з Україною.

Зазначимо сьогодні Європейський парламент на пленарному засіданні остаточно затвердив строки парафування та прийняття Угоди про асоціацію між ЄС і Україною, згідно з якими виконавчим органам ЄС рекомендується парафувати угоду до кінця 2011 р., і до кінця 2012 р. підготувати всі необхідні документи для ратифікації як в Європарламенті, так і в національних законодавчих органах

28 листопада Президент Польщі Броніслав Коморовський під час візиту до Києва сказав, що справу Тимошенко необхідно вирішити для створення необхідної оцінки ЄС.

27 листопада президент Європейського парламенту Єжи Бузек висловив стурбованість погіршенням стану здоров'я екс-прем'єр-міністра України Юлії Тимошенко.

У ніч на 29 листопада Юлію Тимошенко перевели з камери в палату медико-санітарної частини Київського слідчого ізолятора.

Раніше, 23 листопада під час обстеження у Тимошенко виявили міжхребцеву грижу. Про те, що Тимошенко потрібна медична допомога поза ізолятором, заявила в понеділок 21 листопада омбудсмен Ніна Карпачова.

13 жовтня СБУ порушила нову кримінальну справу проти Тимошенко. Її звинувачують в тому, що будучи президентом і фактичним власником корпорації ЄЕСУ за попередньою змовою з колишнім прем'єр-міністром України Павлом Лазаренком, вона здійснила замах на розтрату коштів державного бюджету України в особливо великих розмірах шляхом покладання на Кабінет міністрів України зобов'язань приватної корпорації ЄЕСУ перед Міністерством оборони РФ на суму 405,5 млн дол.

7 листопада ц.р. захисник Тимошенко, народний депутат Сергій Власенко повідомив, що Державна податкова служба України відновила ще 4 кримінальні справи проти Тимошенко щодо подій 1996-97 рр.. А 11 листопада повідомлялося, що Головне слідче управління Державної податкової служби України (ДПСУ) пред'явило звинувачення Тимошенко в організації приховування валютної виручки в сумі понад 165 млн дол.

14 листопада начальник головного слідчого управління податкової міліції Анатолій Яковинець повідомив, що чотири кримінальні справи проти Тимошенко за її діяльність в корпорації "Єдині енергетичні системи України" об'єднані в одне провадження.

22 листопада, народний депутат і захисник екс-прем'єра Сергій Сас заявив, що Генпрокуратура готує обвинувачення за новим справами проти Тимошенко. При цьому адвокат не уточнив, які справи маються на увазі і яких дій Тимошенко вони стосуються.

26 листопада, Генпрокуратура України звинуватила екс-прем'єра у черговому злочині. За словами заступника генпрокурора України Рената Кузьміна, Тимошенко причетна до вбивства депутата Верховної ради Євгена Щербаня в 1996 р. Гроші, які отримали кілери за вбивство Щербаня, нібито надійшли з рахунків фірм, що належать Тимошенко і Павлу Лазаренку, який займав тоді пост глави уряду.