ua en ru

ЄП прийняв резолюцію стосовно опозиції в Україні

Автор: RBC.UA
Європейський парламент ухвалив резолюцію, що стосується опозиції в Україні.

Європейський парламент (ЄП) ухвалив резолюцію, що стосується опозиції в Україні, повідомляє "5 канал". Резолюція називається "Справи ЮліїТимошенко та інших членів колишнього уряду ".

"(Європарламент) стурбований зростанням вибіркового переслідування фігур політичної опозиції в Україні, а також застосуванням непропорційних заходів, зокрема, у випадках Тимошенко і Луценка, колишнього міністра внутрішніх справ, а також відзначає, що Луценко перебуває під вартою з 26 грудня 2010 р.", - йдеться в документі.

Депутати Європарламенту також зазначають, що поточні розслідування проти провідних політичних лідерів України не повинні заважати їх активній участі в політичному житті країни, зустрічам з виборцями та поїздкам за кордон на міжнародні зустрічі, і з цього закликали українську владу скасувати підписку про невиїзд, яка стосується поїздок всередині і за межі країни, взяту з Юлії Тимошенко та інших ключових політичних фігур.

Слід зазначити, що ЄП акцентував увагу на тому, що зміцнення верховенства права та боротьба з корупцією важливі як для підписання Угоди про асоціацію та поглиблення відносин між Україною та ЄС у цілому, так і для консолідації демократії в Україні.

Нагадаємо, 24 травня Генпрокуратура пред'явила Тимошенко звинувачення у справі про газові контракти з Росією. Тоді прес-служба ГПУ повідомила про завершення розслідування кримінальної справи зі звинувачення Тимошенко в скоєнні злочину, передбаченого ч. 3 ст. 365 КК України, за фактом перевищення нею службових повноважень під час підписання газових угод.

Що стосується Луценка, то в січні 2011 р. йому було пред'явлено остаточне звинувачення у скоєнні злочинів, передбачених ч. 5 ст. 191 КК України (заволодіння державним майном в особливо великих розмірах шляхом зловживання службовим становищем за попередньою змовою групою осіб), ч. 3 ст. 365 КК України (перевищення службових повноважень, що спричинило тяжкі наслідки), ч. 3 ст. 364 КК України (зловживання владою і службовим становищем, що заподіяло істотну шкоду правам громадян, вчинене працівником правоохоронного органу).

У свою чергу ГПУ заперечує вибіркове застосування правосуддя до колишніх чиновників. За словами генерального прокурора Віктора Пшонки, ніякої вибірковості немає. «Йде активна боротьба з корупцією і для ГПУ всі рівні перед законом», - зазначив генпрокурор.

Зараз ГПУ розслідує 26 кримінальних справ, порушених проти посадових осіб держави, з них 19 справ проти вищих посадових осіб колишнього уряду, 7- проти чиновників нинішнього, в тому числі це справи проти міністрів і їх заступників.