ua en ru

Експерти: Зміцнення юаня призведе до подорожчання валют країн, що розвиваються

Автор: RBC.UA
Протягом останніх декількох місяців провідні розвинені країни закликають Китай змінити свою валютну політику і допустити зміцнення своєї національної валюти - юаня. Проте більшість експертів сходяться на думці, що подорожчання юаня викличе негайну реакцію світових інвесторів, передає Reuters.

Протягом останніх декількох місяців провідні розвинені країни закликають Китай змінити свою валютну політику і допустити зміцнення своєї національної валюти - юаня. Проте більшість експертів сходяться на думці, що подорожчання юаня викличе негайну реакцію світових інвесторів, передає Reuters.

Зокрема, у разі зміни валютної політики КНР можна чекати падіння курсу долара і євро по відношенню до валют, що розвиваються.

За останні 8 років американська валюта подешевшала в середньому на 40%. При цьому влада більшості держав, що розвиваються, стримують зростання своїх національних валют шляхом інтервенцій. Однак навіть незважаючи на це, останнім часом зростання національних валют великих країн, що розвиваються, виявився досить істотним. Яскравий приклад - Бразилія. Її національна валюта подорожчала за минулий період року приблизно на 35%. В результаті влада була змушена ввести 2% податок на іноземні інвестиції, намагаючись таким чином зупинити різкий приплив спекулятивного капіталу в країну.

Крім того, протягом останніх декількох місяців Центробанки витрачають мільярди доларів, намагаючися призупинити зміцнення своїх національних валют. Наприклад, Бразилія придбала в жовтні близько 6,7 млрд дол.

Щоправда, експерти вважають, що ревальвація юаня не допоможе, що розвиваються, впоратися з припливом іноземного капіталу в їх економіки.

Справа в тому, що після зміни валютної політики КНР можна чекати подальшого ослаблення долара. Отже, валюти держав, що розвиваються, особливо що входять до блоку БРІК, продовжать дорожчати.

Єдине, чого можна чекати, - це здешевлення національної валюти єврозони, яка за останній рік подорожчала відносно долара приблизно на 20%.
"Після зміни валютної політики Піднебесної попит на євро і на інші "вільно плаваючі" валюти знизиться, а от попит на валюти, що розвиваються, лише продовжить зростати", - йдеться в аналітичній записці експертів Calyon (інвестиційно-банківського підрозділу Credit Agricole). За оцінками експертів банку, до кінця наступного року євро подешевшає до 1,42 дол./євро.

Схожої точки зору дотримується і низка інших експертів. За словами глави підрозділу ринків, що розвиваються, La Francaise des Placements Томаса Фалунь, зараз на тлі ослаблення долара учасники ринку і світові ЦБ вкладають гроші в євро. "Однак після зміни валютної політики КНР євро може подешевшати", - підкреслює експерт.

Нагадаємо, під час свого останнього візиту до Китаю, президент США Барак Обама натякнув про необхідність переоцінки юаня, щоб пом'якшити торговельні та економічні розбіжності між двома світовими гігантами. Вашингтон вважає, що юань недооцінений підтримує світові економічні дисбаланси.

Разом з Б.Обамою в необхідності зміцнення юаня переконує Пекін і Міжнародний валютний фонд. На думку глави МВФ Домініка Стросс-Кана, для ліквідації глобального дисбалансу в економіці Китай має зміцнити національну валюту. При цьому, саме китайська економіка витягує весь світ зі світової фінансової кризи.