ua en ru

Експерти: Збитки від пожеж в РФ можуть скласти 15 млрд дол

Автор: RBC.UA
Збитки, які понесла економіка РФ більш ніж за місяць аномальної спеки і спровокованих нею пожеж, можуть коштувати 1% зростання ВВП в 2010 році, пише видання "Комерсант'".

Збитки, які понесла економіка РФ більш ніж за місяць аномальної спеки і спровокованих нею пожеж, можуть коштувати 1% зростання ВВП в 2010 році, пише видання "Комерсант'".

При прогнозному номінальному ВВП РФ в 2010 році в 44,8 трлн руб. мова йде про суму близько 450 млрд руб., або близько 15 млрд дол., відзначає видання з посиланням на аналітиків HSBC і "Уралсіба".

Тим часом офіційні спроби оцінити збитки, пов'язані з аномальною спекою і пожежами в РФ, з'являться не раніше кінця 2010 року. У тій частині, яка безпосередньо відноситься до виробництва товарів і послуг, перші оцінки збитку, що відносяться до липня, можна буде побачити після появи даних Росстату про промвиробництво в липні 2010 року, які будуть опубліковані наступного тижня. "Основний негативний ефект від засухи і пожеж припаде на липень-серпень", - відзначає Олександр Морозов з HSBC.

На сьогоднішній день можна констатувати лише скорочення офіційного прогнозу урожаю зернових в 2010 році до 60-65 млн т. Від тимчасової заборони експорту зернових економіка до кінця року втратить близько 3 млрд дол. доходів і матиме сплеск продовольчої інфляції, зокрема через подорожчання продовольчого імпорту, частка якого росте.

Економісти ING Russia підрахували: при урожаї пшениці в 41 млн т і повній забороні її експорту з РФ середньорічна ціна тонни пшениці на внутрішньому ринку складе близько 185 дол. за тонну. При такому сценарії споживча інфляція в РФ за підсумками 2010 року може вирости до 9,5%. Дмитро Полєвой з ING Russia відзначає: у випадку, якщо такий прогноз виправдається, відновлення внутрішнього попиту і економічного зростання під загрозою.

Опитані виданням економісти визнають, що втрати РФ в економічному зростанні не характеризують всіх збитків. Конкретний грошовий еквівалент мають і витрати, понесені населенням через погіршення якості навколишнього середовища, - це як мінімум виражається в рівні смертності і захворюваності, що росте. Виділивши гроші на відновлення житла, уряд навряд чи почне серйозно "інвестувати" в поліпшення якості повітря і води, відновлення лісів, що з погляду традиційної економіки не має ринкової вартості.