ua en ru

Експерти: Китай має потенціал для виходу на світовий ринок вина

Автор: RBC.UA
За останні чотири роки площі виноградників виноробних держав Європи і Латинської Америки зменшилися від 3% до 11%. У той же час Китай, де виробництво вина менш розвинене, збільшив оброблювані площі на 3%. Подальший розвиток галузі дозволить Китаю перетворитися з імпортера в одну з провідних виноробних країн світу.

За останні чотири роки площі виноградників виноробних держав Європи і Латинської Америки зменшилися від 3% до 11%. У той же час Китай, де виробництво вина менш розвинене, збільшив оброблювані площі на 3%.

На думку експертів, подальший розвиток галузі дозволить Китаю перетворитися з імпортера в одну з провідних виноробних країн світу.

За даними Міжнародної організації винограду і вина, в минулому році споживання вина і винних напоїв у Піднебесній зросло на 7%, а з 2007 р. по 2011 р. - на 22%. Проте середньостатистичний китаєць п'є вкрай мало вина: менше 2 л на рік, тоді як француз або португалець - близько 40 л. У той же час оброблювані площі в головних європейських експортерах - Франції, Італії, Португалії - впали за останні чотири роки на 6,5% і 3% відповідно, а в Іспанії - на 11%. У Китаї ж з 2008 р. по 2011 р. вони збільшилися на 3%, до 495 млн га, і в результаті стали вдвічі більше, ніж у Португалії, і на 20% більше, ніж у США.

Зараз китайські вина споживають в основному усередині країни, крім того, Китай імпортує виноградний напій. Надалі нарощування виробництва і поліпшення якості вина дозволять місцевим виробникам вийти на світові ринки.

Як повідомив німецький портал Welt Online, відомий китайський виробник Chateau Changyu з більш ніж столітньою історією оголосив, що має намір завоювати ЄС.

"Сильна сторона китайців у тому, що вони дуже швидко вчаться. В останні роки в країну приїхало багато експертів, які допомагають місцевим виробникам покращувати якість продукції. Крім того, створюються спільні підприємства. У результаті якість китайських вин вже помітно зросла. В недалекому майбутньому кращі китайські вина зможуть конкурувати з винами з Франції, Італії, США, Австралії. Тим більше що грунт і клімат - все говорить на користь розвитку китайського виноробства ", - розповіла РБК daily німецький експерт, носій титулу Master of Wine Каро Маурер. Їй вторить і британський експерт Роберт Йозеф. За його словами, представники галузі, не цікавляться китайськими винами, глибоко помиляються.

В кінці минулого року китайці довели під час одного із змагань, що місцеві вина цілком гідні поваги. Так, в рамках дегустації, проведеної експертами з Франції та Китаю в Пекіні, якісні напої з провінції Нінся виявилися кращими французьких.

Якщо ж Китаю вдасться довести якість виноградного напою до високих стандартів і збільшити виробництво, то ринки збуту для нього знайдуться легко. За словами Маурер, в першу чергу це будуть китайські ресторани по всьому світу. Крім того, у багатьох містах - від Лондона до Нью-Йорка - існують китайські анклави, жителі яких з задоволенням спробують продукцію з батьківщини.