ua en ru

Експерти: Аномального паводку в Києві не буде

Автор: RBC.UA
Київська влада чекає наприкінці квітня потоп і, як запевняє, посилено до нього готується. При цьому фахівці впевнені: повінь Дніпра пройде, як завжди, наприкінці квітня, при цьому не варто очікувати аномального паводку.

Київська влада чекає наприкінці квітня потоп і, як запевняє, посилено до нього готується. При цьому фахівці впевнені: повінь Дніпра пройде, як завжди, наприкінці квітня, при цьому не варто очікувати аномального паводку.

«Великого паводку в Києві не очікується. Сніг, який лежить в столиці, це місцевий сток. Сніг скоро розтане - і ми з вами картоплю ще садитимемо. А водопілля Дніпра почнеться десь в останній декаді квітня. Але і воно не буде сильним», - сказав РБК-Україна керівник відділу гідрології та управління водними екосистемами інституту гідробіології НАНУ Володимир Тимченко.

Читайте також: У Києві існує небезпека підтоплення для 240 будинків приватного сектора

Він пояснив, що кількість снігу в столиці мало впливає на водопілля Дніпра, оскільки ця вода піде у бік Черкас. «Так, безумовно, коли в Києві розтане сніг, ми намочим ноги, а на дорогах збільшиться ямковость. Однак, повінь Дніпра не залежить від кількості нашого снігу. Наш сніг стече у бік Канева, Черкас. А рівень води у нас безпосередньо залежить від кількості снігу в Росії і Білорусії», - зазначив Тимченко.

Проблеми, як, втім, і кожен рік, можуть виникнути через забудованих берегів Дніпра, вважає директор Київського еколого-культурного центру Володимир Борейко. «Все залежить від синхрону танення нашого снігу, танення в Сумській області і в Білорусії, де Дніпро набирає силу. Паводок у нас може бути. Наскільки я знаю, у Білорусії і Росії теж випала за ці дні місячна норма снігу», - заявив РБК-Україна Борейко.

Читайте також: КМДА оприлюднила карти можливих зон затоплення (фото)

При цьому якісь особливі заходи або розробка програми по боротьбі з повінню не потрібні, упевнений директор Українського науково-дослідницького інституту водохозяйства і екологічних проблем Анатолій Яцик. «Існують «Правила експлуатації Дніпровських водосховищ», затверджені ще в 1992 р., і більше нічого не потрібно. Головне - їх виконувати», - повідомив РБК-Україна спеціаліст.

Він також зазначив, що зараз неможливо оцінити масштаби повені в Києві, оскільки точні дані можуть бути отримані не менше, ніж за п'ять днів до події. «Зараз у Рівненській, Волинській та Житомирській областях Прип'ять з притоками вийшла з берегів. У Росії запаси снігу близько 160%. Але може бути таке, що в Києві підніметься туман, і ми зовсім не помітимо, як зійшов сніг», - сказав Яцик.

Нагадаємо, що, згідно з повідомленням «Київводоканалу», результати хіміко-бактеріологічних досліджень, проведених лабораторіями станцій водопідготовки, не дають підстав для очікування аномальної кількості води.

Читайте також: У Києві станом на 29 березня очищено 70% зливових стоків

27 березня, під час засідання Кабміну, глава ДержНС Михайло Болотських повідомив, що в Києві і інших 11 областях очікується значне загострення ситуації, досягнення небезпечних і небезпечних відміток підтоплення територій. А в ході засідання штабу з ліквідації наслідків негоди голова КМДА Олександр Попов заявив, що для недопущення підтоплень в Києві можуть бути залучені 42 тис. осіб, понад 5 тис. одиниць техніки і 830 засобів подолання водних перешкод.

Підготувала Емма Солдатова