Екс-прем'єр Тимошенко не має наміру компенсувати збитки "Нафтогазу"
Екс-прем'єр України, лідер партії "Батьківщина" Юлія Тимошенко вирішила не компенсувати "Нафтогазу України" збитку в розмірі 1,516 млрд грн, оскільки "нібито завдані збитки є незаконними, і тому неможливими для виконання". Про це дочка політика Євгенія Тимошенко заявила в інтерв'ю телеканалу TBi.
"Таких фінансових ресурсів у нас немає і ніколи не було. Це неможливо. Так хоче режим, але це не означає, що так буде", - зазначила вона. Крім того, з її вуст стало відомо, що Юлія Тимошенко не збирається припиняти політичну діяльність.
"Вся родина вже багато разів просила її залишити політику, протягом 15 років, але тепер ми зрозуміли, що це неможливо: вона не може без політичної діяльності, ми розуміємо, що це її життя", - розповіла Євгенія Тимошенко. Зараз дочка екс-прем'єра знаходиться в Дніпропетровську, звідки їй ближче добиратися до Качанівської жіночіої виправної колонії, в яку перевели Тимошенко.
Євгенія Тимошенко також вважає, що звернення її батька до уряду Чехії про надання політичного притулку є необхідним і вимушеним кроком. "Батько не хотів їхати, навіть зараз він дуже переживає з цього приводу, але я думаю, що в ситуації, в якій опинилася наша родина, це необхідний захід", - пояснила вона.
Нагадаємо, раніше, 6 січня ц.р.влада Чехії надала політичний притулок чоловіку колишнього прем'єр-міністра України. У Празі сподіваються, що рішення надати політичний притулок Олександру Тимошенко ніяк не вплине на українсько-чеські відносини. "Міністр внутрішніх справ Чехії Ян Кубіці сказав у п'ятницю, що, на його думку, рішення надати притулок Олександру Тимошенко не відіб'ється негативно на відносини Чехії та України", - сказано в статті Washington Post.
Зазначимо, вчора Олександр Тимошенко, повідомив, що в грудні 2011 року подав у Празі документи на реєстрацію міжнародної громадської організації "Батьківщина". За його словами, основними цілями роботи Міжнародного громадського об'єднання "Батьківщина", зокрема є: "аналіз дій сьогоднішньої влади і її злочинної діяльності з "пограбування України", освітлення дій влади (Віктора) Януковича в зарубіжних виданнях, здійснювати постійний моніторинг дотримання прав людини і свобод громадян, а також принципів демократії в Україні".
Раніше з посиланням на джерело в чеському уряді повідомлялося, що Олександр Тимошенко попросив політичного притулку в Чехії. Відповідне звернення він зробив в кінці 2011 р. В партії "Батьківщина", очолюваної екс-прем'єром, підтвердили, що Олександр Тимошенко покинув Україну і звернувся до уряду Чехії з проханням про надання політичного притулку у зв'язку з посиленим тиском на лідера опозиції через її родину.
"Чоловік Юлії Тимошенко Олександр був змушений виїхати з України і звернутися до уряду Чехії з проханням про надання політичного притулку у зв'язку з посиленим тиском на лідера опозиції через її родину... Рішення про пошук політичного притулку обумовлене бажанням позбавити режим додаткових важелів тиску на лідера партії "Батьківщина", - говорилося з цього приводу в заяві прес-служби партії.
"Цей крок з боку Олександра Тимошенко є відповіддю на аморальні спроби тиснути і катувати Юлію Тимошенко через переслідування її близьких і рідних. Так, не зламавши лідера партії " Батьківщина" ні судами, ні в'язницями, ні знущаннями і подвійними арештами, режим, незаконно відновивши вже закриті Верховним Судом кримінальні справи 15-літньої давнини, почав переслідувати рідних і близьких екс-прем'єр-міністра", - заявили в прес-службі.
Зазначимо, 51-літній Тимошенко, який має частку в чеської компанії International Industrial Projects, в 90-х рр. був одним з керівників корпорації "Єдині енергетичні системи України" (ЄЕСУ), щодо діяльності якої порушено кримінальну справу Службою безпеки України. Олександр Тимошенко на початку 2000-х рр. провів рік в СІЗО, але його відпустили за недостатністю доказів.
Чоловік екс-прем'єра рідко з'являвся на публіці, проте коли Юлія Тимошенко була арештована, він почав відвідувати судові слухання у її справі. Як один з її захисників він був присутній на засіданнях Печерського районного суду Києва.
У свою чергу адвокат екс-прем'єра Сергій Власенко повідомив, що дочка Юлії Тимошенко Євгенія поки не збирається їхати до Чехії. "Але якщо ситуація загостриться і влада буде чинити тиск на членів сім'ї, то ми будемо приймати відповідні рішення" , - сказав він.
Зазначимо, рік тому політичний притулок у Чехії отримав колишній міністр уряду Тимошенко - Богдан Данилишин. Данилишин став першим українським екс-чиновником, який отримав політичний притулок за межами України. Це посилило напруження між Києвом і Прагою, і саме з цим пов'язують вислання двох чеських дипломатів з України нібито за підозрою в шпигунстві в травні 2011 р.
Нагадаємо, Юлія Тимошенко за 30 грудня 2011 р. знаходиться в Качанівської колонії Харкова. До цього вона перебувала в слідчому ізоляторі з початку серпня, коли суд змінив їй запобіжний захід з підписки про невиїзд на утримання під вартою.
11 жовтня Тимошенко визнали винною в перевищенні службових повноважень при укладанні газових контрактів з Росією в 2009 р., а також в нанесенні державі багатомільйонного збитку, і засудили до семи років тюремного ув'язнення і виплати штрафу в розмірі 1,5 млрд грн (близько 189 млн дол.). 23 грудня Апеляційний суд Києва залишив цей вирок силі.
8 грудня Шевченківський райсуд Києва ухвалив рішення у справі корпорації ЄЕСУ вибрати для Тимошенко запобіжний захід у вигляді арешту. Таке рішення суд прийняв на виїзному засіданні в Лук'янівському СІЗО.
23 грудня 2011 р. прокурор Лілія Фролова повідомила, що рішення Печерського районного суду Києва, який засудив Тимошенко до 7 років ув'язнення, з 23 грудня 2011 р. набирає чинності.
Також, проти Тимошенко зараз порушено 2 кримінальні справи. Перша стосується діяльності Тимошенко в ЄЕСУ, друге - незаконного використання грошей від продажу квот на викиди парникових газів в рамках Кіотського протоколу, і придбання машин швидкої допомоги за завищеною ціною.
Ситуація з кримінальним переслідуванням Тимошенко різко погіршила відносини України із США та Європейським союзом, які назвали переслідування колишнього прем'єра політично мотивованим і неодноразово закликали звільнити її.