Екс-прем'єр-міністр Італії Маріо Монті оприлюднив програму реформ

Екс-прем'єр-міністр Італії Маріо Монті в понеділок опублікував на спеціальному інтернет-сайті свою програму реформ.

Екс-прем'єр-міністр Італії Маріо Монті в понеділок опублікував на спеціальному інтернет-сайті свою програму реформ, повідомляє euronews. 

Виступаючи на прес-конференції напередодні, він не виключив можливості знову очолити уряд. Монті заявив, що не буде кандидатом від когось, але якщо одна чи кілька політичних сил розділять його порядок і вирішать висунути його в прем'єри, то він розгляне цю пропозицію. У своєму підсумковому виступі він дав зрозуміти, що безпосередньо брати участь у майбутніх виборах не буде і не має наміру вставати на чолі якої з партій.

Спостерігачі зазначають, що заява Монті може значним чином змінити географію італійської політики, оскільки його програма не зав'язана на певній ідеології, стосується і лівих, і правих, і центристів.

Читайте також: Монті відмовився від пропозиції Берлусконі об'єднатися для участі в парламентських виборах в Італії

Нагадаємо, Маріо Монті подав у відставку з поста прем'єр-міністра Італії 21 грудня. Про намір Монті піти у відставку стало відомо на початку грудня ц.р. Тоді Монті закликав ринки не драматизувати ситуацію з його відходом з поста глави уряду Італії.

22 грудня Президент Італії Джорджіо Наполітано розпустив національний парламент.

Згідно з італійським законодавством, позачергові парламентські вибори мають проводитися не раніше ніж через 45 і не пізніше ніж через 70 днів після відставки прем'єра і його кабінету. Таким чином, Президент Італії Джорджіо Наполітано може призначити вибори на 17 лютого 2013 р. 

Читайте також: Президент Італії розпустив парламент країни

Італія - ​​одна з країн, які сильніше за інших зазнали дії фінансової кризи. Незважаючи на малий рівень заборгованості італійських домогосподарств і розвинутий сектор малого та середнього підприємництва, Італія має велику зовнішню заборгованість. За підрахунками економістів, вона вже перевищує 118% ВВП і складає близько 2,2 трлн євро. Італійський уряд ухвалив додаткову програму скорочення бюджетних витрат на 4,5 млрд євро в поточному році. Цей захід дозволить відкласти підвищення податків на першу половину 2013 р. 

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
On Top