ru ua

Екс-глава зовнішньої розвідки СРСР застрелився в Москві

Автор: RBC.UA
У московській квартирі на 2-й Тверській-Ямській вулиці знайдено тіло колишнього голови першого головного управління Комітету державної безпеки СРСР (зовнішньої розвідки) Леоніда Шебаршина.

У московській квартирі на 2-й Тверській-Ямській вулиці знайдено тіло колишнього голови першого головного управління Комітету державної безпеки СРСР (зовнішньої розвідки) Леоніда Шебаршина.

Як повідомили в правоохоронних органах Москви, він застрелився з власного пістолета. У столичній поліції факт виявлення тіла підтвердили, відмовившись коментувати подробиці.

Леонід Володимирович Шебаршін народився в 1935 р. в Москві. Вищу освіту здобув у Московському державному інституті міжнародних відносин на індійському відділенні. Вивчав мову урду.

У 1958 -1962 рр.. працював перекладачем посла в Пакистані. Після цього працював у відділі Південно-Східної Азії Міністерства закордонних справ СРСР в посаді 3-го секретаря.

У 1962 р. вступив до 101-ої школи Комітету державної безпеки, що готувала кадри для зовнішньої розвідки. По завершенні навчання, працював в центральному апараті розвідки.

В 1970-1971 рр.. працював в центральному апараті ПГУ КДБ СРСР. З 1971 по 1977 рік перебував в довгостроковому службовому відрядженні в Індії в якості заступника, а потім резидента зовнішньої розвідки.

До 1979 р. працював в центральному апараті розвідки. У 1979 році призначений резидентом КДБ в Ірані, де пробув до 1983 р. У тому ж році був призначений заступником, а потім начальником інформаційно-аналітичного управління першого головного управління КДБ СРСР, яке було відповідальним за зовнішню розвідку.

У 1987 р. Шебаршина призначили заступником начальника зовнішньої розвідки. На цій посаді він пропрацював два роки, поки його не призначили начальником ПГУ КДБ СРСР. Зовнішню розвідку Шебаршин очолював до 1991 р.

Зазначимо, що Шебаршин в серпні 1991 р. всього один день, з 22 по 23 серпня, одразу після путчу очолював КДБ.

У 1991 р. він вийшов у відставку, вів активну громадську роботу, очолював приватну фірму. Шебаршину було 77 років.