ua en ru

Економіка Японії у травні продовжила тенденцію до відновлення

Автор: RBC.UA
Економіка Японії зміцнилася у травні, оскільки зростання промислового виробництва стало максимальним від грудня 2011 р., також виросли роздрібні продажі, а споживчі ціни припинили знижуватися, що свідчить про успіх політики прем'єр-міністра Сіндзо Абе.

Економіка Японії зміцнилася у травні, оскільки зростання промислового виробництва стало максимальним від грудня 2011 р., також виросли роздрібні продажі, а споживчі ціни припинили знижуватися, що свідчить про успіх політики прем'єр-міністра Сіндзо Абе (на фото).

Споживчі ціни, за винятком свіжих продуктів харчування, не виросли в річному вираженні, хоча ослаблення ієни призвело до максимального зростання комунальних послуг за останні п'ять років, передає "Росія 24".

За винятком свіжих продуктів харчування та енергоносіїв, ціни впали на 0,4% у травні в річному вираженні, повідомляє бюро статистики.

Промислове виробництво зросло на 2%, що обумовлено різким зростанням попиту з боку енергетичного сектора. У квітні показник виріс на 0,9%, а аналітики, опитані Bloomberg, очікували зростання показника лише на 0,2%. При цьому обсяг роздрібних продажів виріс на 1,5% у місячному вираженні.

Нові дані свідчать про те, що рефляційна стратегія Абе працює, а це має зміцнити позиції його партії перед виборами наступного місяця. Також вони можуть послабити тиск на Банк Японії, від якого багато хто чекає додаткового стимулювання економіки.

Проте економісти зазначають, що для відновлення Японії після двох десятиліть дефляції знадобиться кілька років із хорошими економічними показниками.

Вчора фондові торги у Японії завершилися підвищенням індексу Nikkei на 2,96%, після того як американські ринки завершили торгову сесію упевненим плюсом на тлі слабких макроекономічних даних, розвіявши побоювання інвесторів щодо подальшої політики ФРС США.

Зазначимо, що у травні дефіцит торгового балансу Японії склав 10,5 млрд дол. При цьому рівень експорту минулого місяця зріс на 10,1% порівняно з аналогічним періодом річної давності і склав 60,7 млрд дол. Рівень імпорту збільшився на 10% і сягнув 71,1 млрд дол.

Найбільш активно зріс рівень японського експорту до США - у травні поточного року він збільшився на 16,3% порівняно з аналогічним періодом 2012 р. У цілому, травень 2013 р. став одинадцятим поспіль місяцем, коли у Японії було зафіксовано негативне сальдо торгового балансу. Дефіцит торгового балансу пояснюється зниженням вартості ієни, що збільшило ціну палива та інших сировинних товарів.

Напередодні в червні уряд Японії офіційно оприлюднив нову стратегію економічного зростання "Японська стратегія відновлення", а також середньостроковий і довгостроковий економічний і фінансовий курс. "Японська стратегія відновлення" націлена на відродження промисловості, стимулювання приватних інвестицій, послаблення адміністративного контролю і розширення масштабів лібералізації торгівлі.

"Японська стратегія відновлення" передбачає збільшення середньодушового валового національного доходу країни на 1,5 млн ієн (близько 16 тис дол.) через 10 років. Крім того, планується, що до 2015 р. питома вага фінансового дефіциту у ВВП знизиться на 50% порівняно із 2010 р., а до 2020 р. країні вдасться домогтися бюджетного профіциту.

На початку червня ЦБ Японії, підвищивши оцінку економіки країни, зберіг свою монетарну політику незмінною, пообіцявши збільшувати грошову базу на 60-70 трлн ієн (600-700 млрд дол.) щорічно. Банк Японії агресивно нарощує грошову базу з метою побороти дефляцію, яка гальмує розвиток японської економіки вже 15 років.

Нагадаємо, переглянутий ВВП Японії виріс у I кварталі на 4,1% порівняно з попередніми даними у 3,5%. Тим не менше, економіка країни висхідного сонця наразі залишається на 7% менше, ніж вона була у 2007 р.

За прогнозами Fitch, у 2013-2015 рр. економіка Японії буде зростати менш ніж на 1,5% щорічно.