Економіка Великобританії скотилася в повторну рецесію

Середа 25 квітня 2012 13:10
Автор: RBC.UA
ВВП Великобританії в I кварталі 2012 р. знизився на 0,2% по відношенню до IV кварталу 2011 р. Такі дані розповсюдило сьогодні Національне бюро статистики країни.

ВВП Великобританії в I кварталі 2012 р. знизився на 0,2% по відношенню до IV кварталу 2011 р. Такі дані розповсюдило сьогодні Національне бюро статистики країни. Аналітики прогнозували, що даний показник підвищиться на 0,1%.

У річному численні ВВП Великобританії, за попередніми даними, в I кварталі 2012 р. не змінився, хоча експерти прогнозували зростання показника на 0,3%.

Показник зниження британського ВВП за IV квартал 2011 р. не був переглянутий. Він склав 0,3% в квартальному численні. В порівнянні з IV кварталом 2010 р. ВВП Великобританії в IV кварталі 2011 р. виріс на 0,5%.

Обнародувані британським статбюро дані свідчать про те, що національна економіка скотилася в повторну рецесію. Настільки помітна розбіжність з прогнозами аналітиків створює додатковий тиск на коаліційний уряд на чолі з прем'єр-міністром Девідом Кемероном і робить скрутним досягнення мети по скороченню бюджетного дефіциту країни протягом подальших 5 років.

Експерти Ernst & Young вважають, що британська економіка буде залишатися в "критичному" стані до того моменту, поки британські компанії не почнуть витрачати накопичені запаси ліквідності. При цьому темпи економічного зростання країни прискоряться до 1,5% в 2013 р. і 2,6% в 2014 р., передають "Вести". "Обсяг бізнес-інвестицій істотно збільшився в США, однак при цьому британський бізнес як і раніше активно уникає ризиків, що підриває процес відновлення економіки. До тих пір поки компанії Британії не перестануть ховати гроші і не почнуть нарощувати обсяги інвестицій і дивідендів, британська економіка буде залишатися в критичному стані ", - зазначив глава Ernst & Young ITEM Club Пітер Спенсер.

Згідно з даними експертів, обсяг грошових коштів, накопичених на рахунках нефінансових компаній Великобританії, в минулому році зріс до 754 млрд фунтів стерлінгів, що складає 50% ВВП країни. Обсяг бізнес-інвестицій за аналогічний період збільшився лише на 1,2%. "Настав час, коли бізнесу необхідно зіграти свою роль, так як уряд уже зробив все необхідне", - вважає Спенсер.

В середині березня міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings знизило прогноз по рейтингу Великобританії до "негативного" з "стабільного", залишивши при цьому довгостроковий сувереннийкредітний рейтинг країни на найвищому рівні ААА.

Раніше міністр фінансів Великобританії Джордж Осборн заявляв, що економіка країни уникне рецесії на відміну від економіки єврозони, куди Великобританія не входить і входити не планує. Міністр також пообіцяв країні жорсткі заходи економії аж до 2015 року.

Під час рецесії 2008-2009 рр. британська економіка скоротилася на 7,1% і з тих пір відновлювалася вкрай повільно. Процес ускладнювався різними факторами: борговою кризою єврозони, вимушеним урізанням держвитрат, високим рівнем інфляції і проблемами в банківському секторі. При цьому темпи зростання ВВП країни сильно "не дотягують" до докризових рівнів, а безробіття б'є всі мислимі рекорди, утримуючись з вересня 2011р. на позначці 5% (найвищою за 16 років). Лише в березні 2012р. рівень безробіття опустився до 4,9%.

На початку березня 2012 р. економісти незалежного Управління по бюджетній відповідальності (Office for Budget Responsibility, OBR) Великобританії повідомили, що національна економіка зможе уникнути другої хвилі рецесії. OBR прогнозує, що ВВП Великобританії виросте на 0,8% в 2012 р. і на 2,0% - в 2013 р. У 2014 р. економічне зростання країни становитиме вже 2,7% і буде на рівні 3,0% в 2015 р. і 2016 р.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся