Економіка США занурюється в рецесію

Середа 05 жовтня 2011 22:08
Автор: RBC.UA
Економіка США занурюється в рецесію, що може розпочатися вже в поточному кварталі. Такої думки дотримується провідний економіст і один із засновників Інституту з вивчення економічних циклів (ECRI) Лакшман Ачутхан.

Економіка США занурюється в рецесію, що може розпочатися вже в поточному кварталі. Такої думки дотримується провідний економіст і один із засновників Інституту з вивчення економічних циклів (ECRI) Лакшман Ачутхан.

На його думку, нині цей процес, на жаль, незворотній. "У 2011 р. економічний спад у США може бути охарактеризований трьома критеріями - він яскраво виражений, широко поширений і вкрай стійкий. Минулого року американський економічний фон був куди більш позитивним", - вважає Ачутхан.

Нагадаємо, нині США відчувають серйозні фінансові труднощі через проблеми з великим розміром державного боргу і бюджетного дефіциту, що зростає. Бюджетне управління конгресу раніше повідомляло, що дефіцит бюджету США цьогоріч може скласти 1,3 трлн дол, або 8,5% від ВВП. Настільки високий рівень дефіциту пояснюється тим, що економіка США все ще не впоралася з наслідками світової фінансової кризи 2008-2009 рр.., а також постраждала після збільшення конгресом стелі держборгу країни, що спричинило за собою безпрецедентне рішення рейтингового агентства S&P про зниження кредитного рейтингу США.

Зазначимо, в інвестбанку Goldman Sachs вважають, що ймовірність довгострокових рецесії в країнах Європи та США близько 40%.

Вчора міжнародне рейтингове агентство Standard & Poor's (S&P) опублікувало чергову доповідь, в якій попередило про зростаючі ризики нової хвилі кризи в Європі. З урахуванням останніх подій на світових ринках S&P вдруге за п'ять тижнів переглянуло свій прогноз економічного зростання Європи в бік зниження на наступні п'ять кварталів. В агентстві очікують, що зростання ВВП зони євро в 2012 р. складе 1,1% проти прогнозованих раніше 1,5%. Аналогічний показник для Великобританії складе, як очікується, 1,7% в 2012 р. проти прогнозованого в серпні 1,8%.

Серпневі і вересневі огляди економічного становища свідчать про погіршення ділової кон'юнктури не тільки в економіках, більше за інших схильні до бюджетно-боргової кризи, як то: Португалія, Іспанія та Ірландія, а й у провідних країнах зони євро і у Великобританії.

Раніше міжнародне рейтингове агентство Fitch знизило прогноз по зростанню ВВП країн з розвиненою економікою на 2011-2013 рр.. у зв'язку з тим, що їх показники за II квартал 2011 р. виявилися гіршими за очікування. Зростання економік, що розвиваються в 2011-2013 рр.. буде також значно помірнішим, ніж прогнозувалося раніше, але все ж досить сильним. У цілому Fitch переглянуло прогноз по зростанню світової економіки в бік зниження. 

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся