ru ua

Протести перекинулися із Греції до Іспанії

Автор: RBC.UA
В іспанській столиці Мадриді щонайменше два десятки осіб поранено під час зіткнень між поліцією та учасниками акцій протесту проти економічної політики уряду, передає ВВС.

В іспанській столиці Мадриді щонайменше два десятки осіб поранено під час зіткнень між поліцією та учасниками акцій протесту проти економічної політики уряду, передає ВВС.

Передусім, іспанці незадоволені високим рівнем безробіття в країні, що є найвищим у Європі і сягає 21,3%. При цьому найвищий рівень безробіття - серед молоді до 25 років - 44,6%.

Перші протести почалися ще у травні. Їх учасники збиралися за допомогою повідомлень у соціальних мережах - Facebook та Twitter.

У кінці липня в центрі іспанської столиці пройшла масова акція протесту, в якій взяли участь близько 35,7 тис. чоловік. Вони пройшли по вулицях Мадрида, вимагаючи політичних, економічних і соціальних реформ.

Тепер поліція намагалася зупинити демонстрантів, аби ті не потрапили на площу Пуерто дель Соль, що стала центром антиурядових виступів впродовж останніх місяців.

Нагадаємо, що напередодні впливовий британський Центр досліджень економіки та бізнесу повідомив свій прогноз щодо того, що напевне, вдасться запобігти дефолту, тоді як справи Італії виглядають набагато гірше.

Економісти центру змоделювали оптимістичний і песимістичний сценарії для обох країн, виходячи з фінансово-економічних параметрів та ситуації на міжнародних фінансових ринках.

Центр досліджень економіки і бізнесу оприлюднив прогноз, згідно з яким до 2017 р. державний борг Італії зросте із нинішніх 128% обсягу ВВП до 150%, якщо країна позичатиме гроші на міжнародних ринках за вищими ставками, ніж нинішні 6%, а економіка не зростатиме.

Умови в Іспанії кращі, тому що обсяг державного боргу в тій країні менший, стверджує пан Маквільямс. Навіть в умовах найгіршого сценарію, співвідношення боргу до обсягів ВВП для Мадрида не перевищить 75%, каже він: "Існує реальний шанс, що Іспанія уникне дефолту і реструктуризації державного боргу, якщо тільки вона не постраждає від ефекту доміно".