ua en ru

ЄК схвалила виділення фінансової допомоги Україні в обсязі 500 млн євро

Автор: RBC.UA
Єврокомісія схвалила виділення фінансової допомоги Україні в об'ємі 500 млн євро. Як повідомляється в опублікованій сьогодні заяві ЄК, відповідний проект був схвалений 29 жовтня ц.р. і направлений на розгляд Ради Європи.

Єврокомісія схвалила виділення фінансової допомоги Україні в обсязі 500 млн євро. Як повідомляється в опублікованій сьогодні заяві ЄК, відповідний проект був схвалений 29 жовтня ц.р. і направлений на розгляд Ради Європи.

Передбачається, що фінансова допомога буде надана двома траншами і залежатиме від виконання урядом України умов, висунутих керівництвом Міжнародного валютного фонду (МВФ) відносно скорочення обсягу державних витрат.

Рішення про надання Україні фінансової допомоги повинне бути схвалене всіма 27 країнами Євросоюзу. При цьому ЄС має намір залучити кошти за рахунок ринкових позик.

Раніше віце-прем'єр Григорій Немиря заявляв, що уряд України звернувся до європейських владних інститутів з проханням про надання фінансової допомоги. "Це стандартний інструмент передбачений Маахстріхськими угодами. І є прецеденти, коли частина цієї допомоги прямувала до бюджету. Адже ми говоримо поки що про вірогідність такої допомоги. Вона може складати від 200 до 600 млн євро. Але було б передчасно зараз говорити як про обсяги, так і інші конкретні параметри такої допомоги", - сказав віце-прем'єр.

Необхідність отримання такої допомоги віце-прем'єр пояснив тим, що, наприклад, країни Східної Європи, долаючи наслідки кризи, спираються не тільки на допомогу МВФ, але і Євросоюзу.

Нагадаємо, раніше Г.Немиря відзначав, що Кабінет міністрів України зацікавлений в збільшенні обсягів залучення фінансових ресурсів міжнародних фінансових інституцій для зменшення негативного впливу світової фінансової кризи і продовження фінансування проектів розвитку інфраструктури, оскільки саме вони мають високу рентабельність і забезпечують значний внесок в економічне зростання.

Як повідомлялося, в листопаді минулого року МВФ схвалив для України дворічну програму на загальну суму 16,4 млрд дол. Тоді ж фонд виділив Україні перший транш в 4,5 млрд дол. Другий транш у розмірі 2,625 млрд дол. був отриманий 14 травня 2009 р. Кошти третього траншу МВФ за стабілізаційною програмою stand-by у розмірі 3,3 млрд дол. Україна отримала 5 серпня ц.р. Четвертий транш у розмірі 2,5 млрд SDR (близько 3,71 млрд дол.) МВФ планує виділити Україні 15 листопада 2009 р.
У свою чергу, рада директорів Світового банку 17 вересня ц.р. затвердила для України першу програмну позику на реабілітацію фінансового сектору в сумі 400 млн дол. Кредитна програма розрахована на загальну суму 750 млн дол. Кредит буде наданий СБ на умовах, схожих з програмою бюджетної підтримки, строком на 30 років з п'ятирічним відстроченням. У цей період держава платитиме лише відсотки по кредиту.

Відзначимо, що в лютому ц.р. Україна попросила кредит і у Росії на 4-5 млрд дол. на закупівлю газу для закачування в підземні сховища. У травні уряд Росії пообіцяв розглянути таку можливість, якщо половину грошей дасть ЄС. На початку серпня з'явилася інформація, що європейські банки погодилися виділити до 1,7 млрд дол., проте віце-прем'єр Росії Ігор Сечін заявив, що потреби в наданні Україні кредиту поки немає. 5 жовтня глава Мінфіну Росії Олексій Кудрін на щорічній сесії МВФ і СБ в Стамбулі підтвердив, що Росія не надасть кредит Україні на двосторонніх умовах.