ua en ru

ЄК: Шлях до ратифікації угоди про асоціацію з ЄС для України відкрито

Автор: RBC.UA
Шлях до ратифікації угоди про асоціацію з ЄС для України відкрито. Про це заявив представник Єврокомісії Пітер Стано після завершення 21-о пленарного раунду переговорів у Брюсселі, повідомляє "5 канал".

Шлях до ратифікації угоди про асоціацію з ЄС для України відкрито. Про це заявив представник Єврокомісії Пітер Стано після завершення 21-о пленарного раунду переговорів у Брюсселі, повідомляє "5 канал".

Чиновник зазначив, що Європейський союз очікує "фіналізації" угоди, як тільки політична ситуація в Україні буде сприятливою.

Очікується, що тему остаточного оформлення угод про вільну торгівлю та асоціацію між Україною та ЄС обговорять під час візиту українського Президента до Польщі наступного тижня, де Віктор Янукович має зустрітися із польським та німецьким Президентами.

Вчора на зустрічі з групою німецьких і українських парламентарів, прем'єр міністр України Микола Азаров повідомив, що Угоди про зону вільної торгівлі та політичну асоціацію між Україною та Європейським Союзом готові до підписання. Азаров сказав, що завершено опрацювання до підписання угоди про політичну асоціацію з ЄС. За його словами, залишився один принциповий пункт документа щодо інтеграції України в Європейський Союз. «Це питання нашого курсу, стратегії нашого розвитку, і документ політичну асоціацію з ЄС - історично важливий», - підкреслив Глава українського уряду, зазначивши, що, несучи відповідальність перед народом, керівництво України підкреслює принципову важливість пункту договору про перспективи вступу України в ЄС. Прем'єр також зазначив, що угода про зону вільної торгівлі та асоціацію з ЄС позитивно відіб'ється на товарообігу України з ЄС.

Пізніше державний міністр німецького МЗС Корнелія Піпер заявила, що Берлін може не підписати угоду про асоціацію між ЄС і України. За словами міністра, німецька сторона в цілому зацікавлена ​​в підписанні угоди, проте для цього в Україні повинні дотримуватися європейських принципів: верховенства права, зміцнення демократії, захисту прав людини.

Також вчора повідомлялося, що Європейський парламент (ЄП) готується прийняти нову критичну резолюцію по Україні. Як стало відомо виданню "Комерсант-Україна", цього разу ЄП може зажадати від органів влади ЄС призупинити переговори щодо Угоди про асоціацію до вирішення накопичених проблем, зокрема тих, які стосуються Юлії Тимошенко.

8 листопада заступник міністра закордонних справ Віктор Майко повідомив, що всі політичні переговори, між Україною та Європейським Союзом про зону вільної торгівлі та асоційоване членство, планується врегулювати до 19 грудня.

Нагадаємо, 27 жовтня ц.р., Європарламент більшістю голосів прийняв резолюцію щодо України на сесії в Страсбурзі. Остаточний текст резолюції по Україні став результатом компромісу усіх політичних сил Європарламенту. Переговори щодо укладення Угоди про асоціацію між Євросоюзом та Україною було вирішено не припиняти. Але депутати погодилися, що доля цього документа після його погодження та підписання повинна бути поставлена ​​в залежність від прогресу Києва на шляху демократизації.

Зазначимо, у двосторонніх відносинах України та Європейського союзу нині намітився ризик глибоких ускладнень, причиною яких є кримінальне переслідування Юлії Тимошенко.

Прецедент утримання Тимошенко під вартою і винесення їй судом жорсткого вироку по одному із звинувачень викликав величезний резонанс і негативну оцінку того, що відбувається серед світової громадськості. Подібний підхід до судових розглядів, за оцінкою перших осіб держав у складі ЄС і провідних політиків, може загрожувати Україні припиненням переговорів щодо укладення Угоди про асоціацію, а також створення ЗВТ з ЄС.

18 жовтня, глава Єврокомісії Жозе Мануел Баррозу і голова Європейської ради Херман ван Ромпей прийняли рішення про скасування візиту Президента України Віктора Януковича в ЄС, який був запланований на 20 жовтня. Прес-служба верховного представника ЄС із закордонних справ і політики безпеки Кетрін Ештон повідомила, що рішення про скасування візиту було прийняте європейськими політиками для того, щоб підкреслити необхідність "досягнення прогресу у забезпеченні верховенства закону та незалежності судової влади" в Україні.

Нагадаємо, Печерський райсуд Києва 11 жовтня засудив Тимошенко до 7 років позбавлення волі з забороною займати певні державні посади протягом ще 3 років за перевищення службових повноважень при підписанні газових угод з Росією. Також суд зобов'язав Тимошенко виплатити "Нафтогазу України" 1,516 млрд грн.

Україна і ЄС почали переговори про нову угоду 5 березня 2007 р., а переговори про створення зони вільної торгівлі - 18 лютого 2008 р. На саміті Україна-ЄС у Парижі 9 вересня 2008 р. Україна не отримала гарантій вступу до ЄС. Замість цього було схвалено рішення про те, що новий документ, що регламентує відносини України та ЄС, буде називатися "Угода про асоціацію".