ua en ru

ЄК планує посилити контроль над кредитними рейтинговими агентствами

Автор: RBC.UA
Єврокомісія (ЄК) вчора почала збір пропозицій громадськості для розгляду питання про додаткове посилення контролю над кредитними рейтинговими агентствами, повідомляє "Сіньхуа".

Єврокомісія (ЄК) вчора почала збір пропозицій громадськості для розгляду питання про додаткове посилення контролю над кредитними рейтинговими агентствами, повідомляє "Сіньхуа".

За повідомленнями ЄК, кредитні рейтингові агентства є важливими учасниками фінансового ринку, які відіграли очевидну роль у борговій кризі в Європі, і ЄС необхідно знову переглянути нещодавно створену систему контролю.

У ЄК вважають, що наразі фінансові структури та інституційні інвестори занадто залежні від зовнішніх кредитних рейтингів, вони не володіють власними повними оцінками ризиків, у результаті чого кредитні рейтингові агентства отримують можливість легко розгойдувати ринок, що негативно позначається на підтримці стабільності фінансового ринку і фінансової системи.

Тому необхідно вжити заходів для зменшення цієї надмірної залежності, наприклад, збільшити ступінь доступності інформації про емітенти фінансових продуктів, щоб полегшити інвесторам самостійну оцінку ризиків.

ЄК повідомила, що, на підставі пропозицій громадськості, в наступному році буде вирішено необхідно чи ні приймати додаткові заходи, включаючи законодавчі.

Нагадаємо, в квітні ц.р. деякі європейські економісти та політики висловили думку, що рейтинги Standard & Poor's (S & P), Moody's і Fitch часто провокують падіння ринків. Наприклад, міністр закордонних справ Німеччини Гідо Вестервелле заявив, що уроки глобальної кризи слід засвоювати швидше і що ЄС повинен "протиставити діяльності рейтингових агентств власні зусилля". На думку міністра, неприйнятно, коли американські "рейтингові агентства одночасно створюють, продають і оцінюють фінансові продукти".

Один з керівників фракції соціал-демократів у бундестазі Карстен Зілінг зазначав, що "не можна допускати ситуації, при якій долі цілих держав і стабільність євро залежать від думки рейтингового агентства". Депутат вважає за необхідне створення європейського рейтингового агентства, яке "діяло б політично не залежно".

На думку президента Інституту світової економіки Денніса Сновера, абсолютно неправильно, що "рейтингові агентства, які також несуть свою частку провини за фінансову кризу, оскільки виставляли токсичним цінним паперам найвищі оцінки, продовжують відігравати таку важливу роль".

Після фінансової кризи Євросоюз прийняв торік новий закон про суворий контроль над кредитними рейтинговими агентствами, який офіційно вступить у дію в грудні ц.р.