ЄІБ має намір виділити "Укравтодору" в 2011 р. кредит у розмірі 450 млн євро

Європейський інвестиційний банк (ЄІБ) планує виділити "Укравтодору" в 2011 р. під держгарантії близько 450 млн євро кредитних коштів. Про це повідомив видання "Комерсант-Україна" представник департаменту ЄІБ із співпраці з країнами Східної Європи, Росії і Кавказу Філіп Шимчак.

Європейський інвестиційний банк (ЄІБ) планує виділити "Укравтодору" в 2011 р. під держгарантії близько 450 млн євро кредитних коштів. Про це повідомив видання "Комерсант-Україна" представник департаменту ЄІБ із співпраці з країнами Східної Європи, Росії і Кавказу Філіп Шимчак.

За його словами, кредит буде виданий строком на 20 років із ставкою EURIBOR+0,7% і пільговим періодом п'ять років. Вчора шестимісячна ставка EURIBOR була на рівні 1,27%, тобто в цілому ставка за кредитом складе близько 2%.

"Зараз ми разом з українським урядом обговорюємо деталі контракту. Я не чекаю складнощів в цьому процесі, дуже скоро даний договір буде підписаний. Кошти зайдуть до України наступного року", - уточнив Ф.Шимчак. За його словами, банк погоджує з урядом процедуру, яка дозволить контролювати витрачання "Укравтодором" кредитних коштів.

Відзначимо, вчора джерело в "Укравтодорі" повідомило, що в листопаді "Укравтодор" також має намір привернути 440 млн дол. кредитних коштів японської корпорації Nomura. За словами джерела, вже пройшов перший раунд переговорів, і рішення питання буде цього місяця. Планується, що гроші будуть направлені на реконструкцію вже побудованих доріг, і будівництво нових в рамках проектів 2008-2009 рр.

Як повідомлялося раніше, Міністерство транспорту і зв'язку України має намір ввести в експлуатацію 700 км автодоріг до кінця 2010 р. За словами міністра транспорту і зв'язку Костянтина Єфименка, Кабмін надав державні гарантії "Укравтодору" на суму 3,5 млрд грн.

Нагадаємо також, що на початку серпня ц.р. Європейський банк реконструкції і розвитку (ЄБРР) заявив про свою готовність виділити Україні 450 млн євро для розвитку автомобільних під'їздів до Києва. Згідно проекту ЄБРР, позику візьме держава, а отримає її "Укравтодор".

"Укравтодор" створений в 2001 р. як центральний орган виконавчої влади, керівник автомобільними дорогами загального користування (до них не відносяться вулиці міст і населених пунктів). Головою "Укравтодору" 26 травня ц.р. був призначений Володимир Демішкан. Основними завданнями "Укравтодора" є, зокрема, підготовка пропозицій щодо формування державної політики у сфері дорожнього господарства і забезпечення її реалізації, розробка і реалізація стратегії розвитку дорожнього господарства, здійснення держрегулювання і контролю у сфері дорожнього господарства, держуправління автодорогами.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся