ua en ru

Єфремов: Висновки Венеціанської комісії щодо законопроекту про вибори депутатів будуть в кінці жовтня

Автор: RBC.UA
Венеціанська комісія винесе остаточний вердикт щодо проекту закону про вибори народних депутатів не раніше кінця жовтня. Про це в кулуарах Верховної Ради (ВР) Україна заявив голова фракції Партії регіонів у ВР Олександр Єфремов, передає кореспондент РБК-Україна.

Венеціанська комісія винесе остаточний вердикт щодо проекту закону про вибори народних депутатів не раніше кінця жовтня. Про це в кулуарах Верховної Ради (ВР) Україна заявив голова фракції Партії регіонів у ВР Олександр Єфремов, передає кореспондент РБК-Україна.

"За нашою інформацією, Венеціанська комісія винесе остаточне рішення щодо закону про вибори (авторства Президента України Віктора Януковича) не раніше двадцятих чисел (жовтня)", - заявив Єфремов.

Він нагадав, що нині є тільки попередні висновки, і тому сьогодні парламент "розгляне зареєстровані проекти законів ... ми розчищаємо законодавче поле для прийняття цього закону".

Вчора спікер Верховної Ради Володимир Литвин заявив, що Верховна Рада сьогодні розгляне проекти законів про вибори народних депутатів. Пізніше на брифінгу Литвин повідомив, що Верховна Рада Україна дочекається остаточних висновків Венеціанської комісії для прийняття змін до виборчого законодавства. Крім того, голова парламенту прогнозував, що жоден з проектів не буде прийнятий за основу.

Нагадаємо, доопрацьований проект закону України "Про вибори народних депутатів України" в кінці травня був оприлюднений на сайті Міністерства юстиції. Законопроект містить норму про підвищення прохідного бар'єру для партій до 5%. 50% депутатів парламенту обиратимуться за партійними списками, інші 50% - по одномандатних округах. Проект закону забороняє участь у виборах до Верховної Ради блоків. У бюлетені для голосування буде виключена графа "Проти всіх".

Вчора заступник голови ЦВК Андрій Магера сказав, що не виключає, що прохідний бар'єр у парламент, який зараз закладається на рівні 5%, може бути знижений або Президентом, або парламентом.

Законопроект викликав гостру критику всередині країни. Опозиція назвала такі зміни у виборчому законодавстві кроком до згортання демократії в Україні. Зокрема, експерти вважають, що деякі норми законопроекту не дадуть нормально працювати ЗМІ.

У середині серпня Венеціанська комісія Ради Європи закликала українську владу до проведення діалогу з опозицією щодо внесення змін до виборчого законодавства. Томас Маркерт, секретар Венеціанської комісії, в інтерв'ю Deutsche Welle тоді зазначив, що можливе повернення до змішаної виборчої системи, може призвести до спотворення результатів виборів на користь провладних політичних сил.

У висновках Венеціанської комісії, що опубліковані на сайті Мін'юсту Україні, говориться, що в законопроекті про вибори народних депутатів відсутня ясність у питанні можливості оскаржити результати виборів. При цьому члени ВК відзначають ряд позитивних змін в законопроекті.

22 вересня міністр юстиції України Олександр Лавринович заявив, що питання виборчої системи, що буде діяти в Україні в разі ухвалення парламентом законопроекту "Про вибори народних депутатів України", і прохідного бар'єру не є предметом дискусії між експертами Венеціанської комісії (ВК) та Міністерством юстиції України.

Раніше представник Президента в парламенті Юрій Мірошниченко заявив, що законопроект про вибори народних депутатів буде внесено до ВР тільки після експертизи провідних експертних інститутів світу.

Зазначимо, раніше повідомлялося, що Венеціанська комісія опублікує остаточне рішення і висновок про проект закону 17 жовтня.