Єфремов: ВР розгляне законопроект про декриміналізацію 6 жовтня

Середа 05 жовтня 2011 14:12
Автор: RBC.UA
Проект закону Президента України Віктора Януковича про гуманізації відповідальності за правопорушення у сфері господарської діяльності буде розглянуто завтра у Верховній Раді (ВР) у першому читанні. Про це заявив голова фракції Партії регіонів у ВР Олександр Єфремов, передає кореспондент РБК-Україна.

Проект закону Президента України Віктора Януковича про гуманізації відповідальності за правопорушення у сфері господарської діяльності буде розглянуто завтра у Верховній Раді (ВР) у першому читанні. Про це заявив голова фракції Партії регіонів у ВР Олександр Єфремов, передає кореспондент РБК-Україна.

"Сьогодні ми внесли до порядку денного сесії роботи ВР цей проект закону, згідно з регламентом вже завтра ми зможемо розглянути його в першому читанні", - заявив Єфремов.

Він додав, що "цей проект закону передбачає в 15 статей Кримінального кодексу, що передбачає не кримінальну, а економічну відповідальність за відповідні злочини".

Зазначимо, в свою чергу спікер Верховної Ради Володимир Литвин наголошує на необхідності врахування пропозицій відхилених проектів законів щодо декриміналізації економічних злочинів посадових осіб під час розгляду президентського проекту закону щодо гуманізація відповідальності правопорушень у сфері господарської діяльності.

"Я вважаю, що необхідно буде включити поправки, які містяться у тих проектах законів, які не знайшли підтримки у ВР", - заявив сьогодні Литвин.

Литвин наголосив, що наразі він "робить усе, щоб розробити компроміс між фракціями у цьому питанні, щоб ми в результаті знайшли оптимальне рішення".

Відповідаючи журналістам на додаткове питання щодо можливості внесення у проект закону Президента поправки, яка передбачить декриміналізацію справи Тимошенко, він відповів, що "це складне питання, це тонкий компроміс... ми будемо проводити консультації".

Раніше фракція "БЮТ-Батьківщина" наголосила на необхідності термінового розгляду цього тижня змін до Кримінального та Кримінально-процесуального кодексів.

Нагадаємо, раніше Президент України Віктор Янукович подав на розгляд парламенту законопроект про декриміналізацію економічних злочинів. Відповідний законопроект зареєстрований у Верховній Раді 27 вересня. Законопроектом пропонується за вчинення злочинів у господарській сфері замість покарання у вигляді позбавлення волі ввести санкцію у вигляді штрафу. Штраф може бути замінений судом на інше покарання лише у разі його несплати в строк, встановлений судовим рішенням.

Також замінити позбавлення волі штрафом пропонується і в тих випадках, коли суб'єктом злочину є посадова особа юридичної особи приватного права. Разом з тим положення щодо змін до статті 365 Кримінального кодексу (перевищення влади або службових повноважень, карається позбавленням волі від двох до десяти років) у тексті законопроекту відсутні.

Законопроект скасовує кримінальну відповідальність за ті діяння у сфері господарської діяльності, що на сьогодні втратили ознаки підвищеної суспільної небезпеки, достатньої для переслідування їх в кримінальному порядку. За вчинення таких правопорушень законопроектом встановлюється адміністративна відповідальність у вигляді накладення штрафів.

Раніше Президент заявив, що законодавство у сфері відповідальності за економічні злочини необхідно привести до європейських стандартів. Янукович констатував, що надлишкова криміналізація правопорушень у сфері бізнесу призводить, з одного боку, до обмеження прав і свобод громадян, зниження їх підприємницької активності, а з іншого - не приносить вигоди для держави, що фактично не отримує належного відшкодування шкоди, завданої такими протиправними діями.

Що стосується, 365 ст. Кримінального кодексу за якою звинувачують Юлію Тимошенко та змін, в якій не передбачено, то заступник голови Партії регіонів Дмитро Шенцев в п'ятницю заявив, що фракція Партії регіонів готова розглянути питання декриміналізації цієї статті.

Крім того, у Верховній Раді зареєстрували два законопроекти про декриміналізацію статті, за якою звинувачують Юлію Тимошенко.

Зазначимо, лідер фракції БЮТ-Батьківщина Іван Кириленко повідомив, що депутати БЮТ не будуть голосувати за зміни до законодавства, що можуть звільнити Тимошенко в обмін на сплату 1,5 млрд грн збитків "Нафтогазу".

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся