Єфремов: Ухвалення бюджету-2012 може відбутися в третьому читанні

Голова фракції Партії регіонів Олександр Єфремов прогнозує, що розгляд проекту держбюджету на 2012 р. буде складним і не виключає його ухвалення тільки в третьому читанні. Про це він заявив на сьогоднішньому брифінгу в парламенті, передає кореспондент РБК-Україна.

Голова фракції Партії регіонів Олександр Єфремов прогнозує, що розгляд проекту держбюджету на 2012 р. буде складним і не виключає його ухвалення тільки в третьому читанні. Про це він заявив на сьогоднішньому брифінгу в парламенті, передає кореспондент РБК-Україна.

"Що стосується державного бюджету, то, природно, у депутатів дуже багато зауважень. Якщо в кількісному складі, то зауважень ще на один державний бюджет - на 360 з гаком мільярдів гривень додаткових пропозицій. Природно, реалізувати всі ці пропозиції в рамках державного бюджету наступного року не представляється можливим, тому буде непростий розгляд бюджету завтра в першому читанні", - сказав Єфремов.

Він підкреслив, що завтра в парламенті відбудеться лише розгляд бюджету в першому читанні, після чого вноситимуться поправки до другого читання, потім депутати, за словами Єфремова, або вийдуть на остаточне ухвалення бюджету, або підуть ще на третє читання.

В той же час він висловив надію на те, що бюджет буде якісно допрацьований і може бути прийнятий в другому читанні. На думку голови фракції ПР, критика на адресу бюджету, яка звучить з різних джерел, є помилковою. "Якщо ви уважно проглянете бюджет, то з усіх питань, по всіх виплатах, особливо соціальної сфери, у нас стоять плюси, це говорить про те, що ні по одній з соціальних виплат у нас не намічається зменшення за бюджетом на 2012 р.", - зазначив Ефремов.

Відзначимо, майже півтори години знадобилося вчора членам комітету Верховної Ради з питань бюджету, щоб ухвалити рішення щодо подальшої долі урядового законопроекту N9000 "Про держбюджет на 2012 рік".

Протягом минулого тижня робоча група комітету розглядала документ, і, за словами його глави Валерія Баранова (Народна партія), ще до першого читання до них надійшло 1,5 тис. депутатських поправок, що збільшують витратну частину бюджету на 386 млрд грн. "В основному були пропозиції про підвищення соціальних витрат", - уточнив Баранов. Мінфін у вересні пропонував прийняти бюджет з витратами у розмірі 410 млрд грн.

З таблиці депутатських поправок до проекту бюджету витікає, що практично всі вони були відхилені комітетом.

Парламентарії, зокрема, намагалися збільшити обсяги держгарантій, передбачити кошти на виплати вкладникам Ощадбанку СРСР, а дотації Пенсійному фонду на виплату пенсій і надбавок по різних програмах здійснювати також за рахунок надходжень від акцизного збору, ввізних мит на нафтопродукти і транспортні засоби. Були і пропозиції, спрямовані на збільшення прибуткової частини бюджету без перегляду планових показників по збору податків.

Прем'єр-міністр Микола Азаров 14 вересня заявив, що проектом державного бюджету України на 2012 р. передбачається зростання ВВП на 5,5%, а скорочення дефіциту держсектора - до 2,5% в порівнянні з 3,5% від ВВП поточного року.

14 жовтня спікер ВР Володимир Литвин заявив, що ВР приступить до розгляду держбюджету-2012 20 жовтня 2011 р. о 16:00. "На сьогоднішній день, я розчарований тим, як підійшли комітети, депутати і фракції до підготовки пропозицій до державного бюджету. У проект внесено 1,5 тис. поправок на суму 386 млрд грн. При цьому, видаткова частина бюджету, запропонована урядом, становить 374 млрд грн, дохідна - 334 млрд грн. Це свідчить про те, що повною мірою працює передвиборна логіка", - сказав Литвин.

Проект бюджету на 2012 р. був зареєстрований у парламенті 15 вересня під №9000. 22 вересня на пленарному засіданні ВР розглянула проект бюджету, поданий міністром фінансів Федором Ярошенком, і відхилила проект постанови №9000/п, ініційований народним депутатом від БЮТБ Сергієм Терьохіним про відхилення проекту держбюджету-2012. За відповідне рішення проголосували тільки 90 нардепів з мінімально необхідних 226. У висновку Головного науково-експертного управління апарату ВР проект бюджету-2012 говориться, що даний законопроект може бути прийнятий за основу.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся