ua en ru

Єфремов: Для забезпечення всіх пільг у бюджеті-2012 додатково потрібно 10 млрд грн

Автор: RBC.UA
Для забезпечення всіх пільг в проекті бюджету 2012 р. потрібно передбачити додатково 10 млрд грн. Про це журналістам повідомив голова фракції Партії регіонів у ВР Олександр Єфремов, передає кореспондент РБК-Україна.

Для забезпечення всіх пільг в проекті бюджету 2012 р. потрібно передбачити додатково 10 млрд грн. Про це журналістам повідомив голова фракції Партії регіонів у ВР Олександр Єфремов, передає кореспондент РБК-Україна.

"Питання пільг стоїть серйозно, і тому сьогодні ми прийняли відповідне рішення. Міжнародні організації нам кажуть, щоб ми приймали закон про скасування пільг, або ми повинні закласти відповідні кошти в бюджет", - сказав Єфремов.

Він підкреслив, що "згідно з судовими рішенням, які вже є, ми повинні закласти в держбюджет додатково як мінімум 10 млрд грн. І якщо піти по даному шляху... то у нас просто не вистачить коштів у державному бюджеті на виплату пенсій або зарпат", - прогнозує він.

Єфремов вважає, що "саме тому ми ведемо переговори з людьми, які є учасниками процесу, і, я думаю, що щодо коштів, які в перспективі можуть відсудити, будуть великі проблеми".

"Ми повинні зробити все, щоб не було перекосів", - зазначив Єфремов.

Нагадаємо, як повідомив 14 вересня п.р., міністр фінансів Федір Ярошенко, Кабінет міністрів України разом з профспілками прийняв рішення щодо підвищення з грудня 2012 р. прожиткового мінімуму та мінімальної заробітної плати на 14% - до 1 тыс. 98,1 грн.

"Урядом разом з профспілками було прийнято рішення щодо підвищення з грудня 2012 року прожиткового мінімуму та мінімальної заробітної плати для працездатний осіб на 14% до 1098,1 грн .Окрім того, у проекті бюджету на 2012 р. передбачено додаткові ресурси бюджету для вирішення питань соціального характеру, які спрямовуються у першу чергу на запровадження нових розмірів мінімальної заробітної плати, підвищення окладів працівникам бюджетних установ - 16,2 млрд грн", - зазначив міністр.

Так, за його словами, на збільшення допомоги сім'ям з дітьми передбачено 3,8 млрд грн, збільшення пільг та субсидій на оплату ЖКП і компенсацій за пільговий проїзд - 1,1 млрд грн Виплату винагород жінкам, якім присвоєно почесне звання мати-героїня - на 0,3 млрд гривен, встановлення надбавки в розмірі 20% посадового окладу педагогічним працівникам. Передбачено додаткові кошти на збільшення видатків на комунальні послуги та енергоносії 2 млрд грн, на виплату допомоги на оздоровлення медичним та фармацевтичним працівникам державних та комунальних закладів 1,6 млрд грн.

Також він зазначив, що збільшаться видатки на оплату праці працівників бюджетної сфери до 159, 4 млрд грн тобто на 12%.

Раніше прем'єр-міністр України Микола Азаров заявив, що в Україні видатки бюджету для виплати педагогічним працівникам у 2012 р. збільшаться на 1,2 млрд грн.

"На 1,2 млрд грн збільшаться видатки бюджету для виплати всім педагогічним працівникам надбавки в розмірі 20% посадового окладу (ставки заробітної плати)", - заявив Азаров. Він зазначив, що порівняно з поточним роком збільшується також обсяг фінансування:

- на виплати допомоги на оздоровлення медичним і фармацевтичним працівникам державних та комунальних закладів;

- збільшення допомоги сім'ям з дітьми - на це додатково виділяється майже 4 млрд грн;

- збільшення пільг та субсидій на оплату житлово-комунальних послуг і компенсації за пільговий проїзд.

Прем'єр-міністр додав, що проектом бюджету на 2012 р. "передбачено заходи, які забезпечать у 2012 році збалансування бюджету Пенсійного фонду. Тобто, пенсії будуть виплачуватись відповідно до норм чинного законодавства, своєчасно та в повному обсязі".

Нагадаємо, 6 вересня Верховна Рада України остаточно ухвалила проект закону "Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи", розроблений Кабінетом міністрів України. У ході засідання законопроект підтримали 245 народних депутатів. Закон вступить в силу з 1 жовтня 2011 р.

Цим голосуванням народні депутати усунули неузгодженості у законі про пенсійну реформу, який був прийнятий 8 липня нинішнього року. Крім терміну вступу в силу, Рада уточнила в законі ще три положення.

Затягування з прийняттям пенсійної реформи, було зумовлено тим, що діяла поправка, яка створювала дефіцит бюджету Пенсійного фонду додатково на 42 млрд грн, що могло б викликати невиплату існуючих пенсій.

Зазначимо, прийняття пенсійної реформи є однією з головних вимог МВФ в питанні поновлення фінансування і продовження реалізації програми stand by на суму близько 16 млрд дол, що була схвалена 29 липня 2010 р. Через те, що Україна нічого не зробила для її проведення, країна в березні-квітні 2011 р. не отримала третій транш кредиту у розмірі 1,5 млрд дол.