ЄБРР: Україна найбільше постраждала від фінансової кризи серед пост-комуністичних країн
Серед країн Східної Європи та Центральної Азії Україна найбільше постраждала від глобальної фінансової кризи, за даними річного звіту Європейського банку реконструкції та розвитку щодо стану економік країн пост-комуністичних держав Східної Європи, Росії та Центральної Азії, повідомляє "Німецька хвиля".
За даними ЄБРР, глибину кризи в Україні зумовило кілька чинників. Крім глобальної фінансової кризи, це - падіння попиту на її продукцію за кордоном, падіння міжнародних цін на сталь та хімічні добрива - головні статті українського експорту, а також зростання цін на імпортований газ. Прямі інвестиції в українську економіку скоротилися вперше за 10 років.
Стабільного росту української економіки можна досягти лише через глибокі структурні та інституційні реформи, можливо, у контексті подальшого зближення з ЄС, зазначається у звіті ЄБРР.
ЄБРР вважає, що одним з найголовніших завдань Києва є стабілізація фінансового сектора, щоб банки могли відновити позики секторові нерухомості, який в Україні зазнав найбільшого удару з усіх країн діяльності ЄБРР.
Європейський банк реконструкції і розвитку є найбільшим фінансовим інвестором в економіку України. За даними на 1 жовтня 2009 р., банк узяв зобов'язання щодо надання інвестицій на суму 4,5 млрд євро в рамках 189 проектів. Мета ЄБРР, власниками якого є 61 країна і дві міждержавні установи, полягає в сприянні переходу від центрального планування до ринкової економіки в країнах від Центральної Європи до Середньої Азії.