ua en ru

ЄБРР: Інтерес іноземних інвесторів до України знижується

Автор: RBC.UA
Кількість проектів в Україні за участю іноземних інвесторів та Європейського банку реконструкції та розвитку може скоротитися через зменшення інтересу до країни, повідомляє ВВС.

Кількість проектів в Україні за участю іноземних інвесторів та Європейського банку реконструкції та розвитку може скоротитися через зменшення інтересу до країни, повідомляє ВВС.

"Ми вже довели, що можемо 1 млрд євро щорічно вкладати в Україну, але це залежить не тільки від нас: у нас є проекти в приватному секторі, де потрібні реальні інвестори: або українські компанії, або нові інвестори з-за кордону", - стверджує Андре Куусвек, глава представництва ЄБРР в Україні.

Він каже, що на тлі меншої зацікавленості Україною іноземними інвесторами, помітна тенденція зростання активності у внутрішніх українських інвесторів.

14 листопада повідомлялося, що Європейський банк реконструкції і розвитку (ЄБРР) продовжує докладати зусиль щодо сприяння енергозбереженню в Україні шляхом впровадження спеціалізованих ініціатив у сфері підвищення енергоефективності. Наймасштабніша з таких ініціатив до цього часу - Українська програма підвищення енергоефективності (UKEEP). Сума коштів, наданих у рамках програми, що наближається до завершення, становить 160 млн дол.

Зазначимо, що за даними на 1 вересня 2011 р., з початку діяльності в країні ЄБРР узяв на себе зобов'язання щодо виділення коштів в сумі понад 6,7 млрд. євро в рамках 281 проектів.

Наприкінці жовтня Куусвек говорив, що Європейський банк реконструкції і розвитку (ЄБРР) зберігає інвестиції в Україну на рівні 1 млрд дол на рік.

Також він зазначив, що ЄБРР і Україна досягли порозуміння в сфері законодавства, що дозволило досягти позитивних результатів.

Зазначимо, раніше Європейський банк реконструкції і розвитку (ЄБРР) знизив у порівнянні з липневими даними прогноз по зростанню ВВП України в 2011 р. на 0,5 п.п. - До 4,5%. Прогноз зростання ВВП в 2012 р. був знижений на 1 п.п. - до 3,5%. Крім того, банк скоротив прогноз зростання ВВП в 2012 р. для 29 країн, де він працює, до 3,2% з очікуваних раніше 4,4%.

29 вересня повідомлялося, що ЄБРР ухвалив рішення надати ПАТ "Укргідроенерго" під держгарантію кредит на 200 млн євро терміном на 15 років. Згідно з повідомленням, надане ЄБРР фінансування буде використане для реабілітації 28 гідроагрегатів на шести ГЕС Дніпровського каскаду і допоможе продовжити термін їх експлуатації на тридцять років. Це фінансування є частиною більшого проекту, що передбачає надання Європейським інвестиційним банком паралельного фінансування в такому ж обсязі.

Нагадаємо, 6 липня Верховна Рада Україна прийняла законопроект про ратифікацію кредитної угоди на 175 млн євро між Україною та Європейським банком реконструкції та розвитку (ЄБРР) на будівництво повітряної лінії 750 кВ Запорізька АЕС - Каховська. Цю угода між Україною та Європейським банком реконструкції та розвитку підписано 19 жовтня 2010 р.

24 вересня 2010 керівник делегації ЄБРР, директор від Європейської комісії Вассілі Лелакіс повідомив про фінансування трьох проектів в Україні на суму близько 2 млрд євро, що здійснюватимуться під гарантії держави. Зокрема він повідомив, що ЄБРР має намір інвестувати в енергобезпеку, енергозберігаючі технології та розвиток промисловості в Україні.

Європейський банк реконструкції і розвитку є найбільшим фінансовим інвестором в Україні. За даними на 1 жовтня 2010 р. він взяв на себе зобов'язання щодо надання інвестицій на суму приблизно 5,1 млрд євро в рамках 204 проектів.

Мета ЄБРР, власниками якого є 61 країна і дві міждержавні установи, полягає в сприянні переходу від центрального планування до ринкової економіки в країнах від Центральної Європи до Середньої Азії. ЄБРР розпочав співпрацю з Україною в 1993 р.