ЄБРР збільшив статутний капітал до 30 млрд євро
Європейський банк реконструкції і розвитку (ЄБРР) збільшив статутний капітал до 30 млрд євро, передає прес-служба банку.
Даний крок продиктований стратегією розвитку кредитора до 2015 р., яка передбачає фінансування відновлення економік Східної Європи у розмірі 9 млрд дол. (в 2011-2012 рр.) І 8,5 млрд євро (у 2013-2015 рр.).
Розмір капіталу збільшується з 20 млрд євро до 30 млрд євро за допомогою тимчасового збільшення оголошеного капіталу на 9 млрд євро і трансферу з резервів в оплачений капітал у розмірі 1 млрд євро.
У збільшенні капіталу, підписка на участь в якому триває, взяли участь більше половини існуючих акціонерів ЄБРР. Як очікується, незабаром в банк надійдуть нові заявки.
У 2010 р. ЄБРР ухвалив масштабну інвестиційну програму, що включає 386 проектів в обсязі 9 млрд євро, тоді як роком раніше обсяг програми склав 7,9 млрд євро.
Нагадаємо, 20 квітня ц.р. президент ЄБРР Томас Міров заявив, що банк готовий інвестувати в Україну 1 млрд євро на рік в різні галузі, в тому числі в енергетичний сектор, його модернізацію.
Відзначимо, в березні ц.р. управляючий директор з енергетики ЄБРР Рікардо Пуліті заявив, що ЄБРР може вкладати 500 млн євро щорічно в енергетичні проекти в Україні. Він зазначив, що 1/3 коштів ЄБРР може входити в акціонерний капітал компаній, а 2/3 коштів можуть направлятися у формі довгострокових кредитів компаніям. Корпоративні позики банк готовий надавати на 7-10 років. Р.Пуліті зазначив, що ЄБРР у середньому бере участь в акціонерному капіталі компаній 5-7 років.
Нагадаємо, 1 листопада 2010 ЄБРР повідомив, що в 2011 р. може прокредитувати проекти в Україні більш ніж на 1 млрд євро, якщо буде можливість робити це у гривні. Також, 11 листопада минулого року директор ЄБРР в Україні Андре Куусвек заявив, що ключовими для ЄБРР галузями інвестування в Україну в 2012-2014 рр. будуть енергетика і сільське господарство. При цьому він висловив переконання, що наступні 5 років Україна залишиться другою країною за обсягами інвестицій від ЄБРР.
ЄБРР є найбільшим фінансовим інвестором в Україні. За підсумками 2009 р. інвестиції ЄБРР в Україні склали 1,1 млрд євро або 1,5 млрд дол. Мета ЄБРР, власниками якого є 61 країна і дві міждержавні установи, полягає у сприянні переходу від центрального планування до ринкової економіки в країнах від Центральної Європи до Середньої Азії. ЄБРР розпочав співпрацю з Україною в 1993 р.