ua en ru

ЄБРР розгляне можливість виділення Україні 300 млн євро на підвищення безпеки АЕС

Автор: RBC.UA
Рада директорів Європейського банку реконструкції і розвитку (ЄБРР) на засіданні 12 березня має намір розглянути можливість виділення Україні кредиту в розмірі 300 млн євро на підвищення безпеки АЕС.

Рада директорів Європейського банку реконструкції і розвитку (ЄБРР) на засіданні 12 березня має намір розглянути можливість виділення Україні кредиту в розмірі 300 млн євро на підвищення безпеки АЕС. Про це повідомив "5 канал".

ЄБРР (Президент ЄБРР Сума Чакрабарті на фото) наполягає, що виділені кошти мають піти на модернізацію українських АЕС та приведення їх стану до європейських норм.
"Рада директорів ЄБРР ухвалить рішення про участь банку в комплексній програмі підвищення безпеки українських АЕС, яка покликана забезпечити відповідність найвищим стандартам безпеки, визнаним на міжнародному рівні. ЄБРР розглядає можливість виділення кредиту в розмірі 300 млн євро на підтримку цієї програми, яка повинна бути завершена до кінця 2017 р.", - говориться в повідомленні банку.

Читайте також: Україна і Євратом у квітні планують узгодити проект угоди на 300 млн євро для забезпечення безпеки АЕС

Нагадаємо, що гарантійна та кредитна угода з ЄБРР для отримання кредиту в розмірі 300 млн євро на реалізацію цього проекту парафована в кінці січня 2013 р. Угода передбачає отримання кредиту на 15 років з пільговим періодом погашення 6 років.

Крім того, Україна та Євроатом планують у квітні 2013 р. узгодити проект угоди на отримання 300 млн євро кредиту на безпеку АЕС.

Комплексна програма підвищення безпеки енергоблоків АЕС України (КзППБ) розроблена "Енергоатомом" з урахуванням рекомендацій спільного проекту Єврокомісії, МАГАТЕ та України. Раніше повідомлялося, що в посилення безпеки на своїх атомних станціях "Енергоатом" вкладе до 2017 р. близько 1,45 млрд євро.

Читайте також: Greenpeace закликає ЄБРР припинити фінансування проектів ядерної енергетики в Україні

Нагадаємо, будівництво безпечного конфайнменту (укриття) на ЧАЕС почалося взимку 2009 р. У липні 2011 р. Европейскій банк реконструкції та розвитку виділив додатково на фінансування Чорнобильських проектів 70 млн євро. Зазначений внесок ЄБРР здійснюється на додаток до внеску в 120 млн євро. Внесок ЄБРР - найбільший серед всіх донорів Чорнобильських проектів.
Арку нового безпечного конфайнмента над четвертим енергоблоком (проект "Укриття") почали будувати у квітні 2012 року. Захисна споруда буде складатися з комплексу технологічного обладнання для вилучення із зруйнованого четвертого енергоблоку ЧАЕС матеріалів, які містять ядерне паливо, їх кондиціювання з подальшим безпечним зберіганням.

Очікується, що установка саркофага завершиться в кінці 2015 року. Як багатофункціональний об'єкт конфайнмент буде мати термін служби 100 років. Уточнена вартість робіт на об'єкті "Укриття" на ЧАЕС становить 1,54 млрд євро.