ua en ru

ЄБРР підписав з "Енергоатомом" угоду про надання 300 млн євро кредиту

Автор: RBC.UA
Європейський банк реконструкції і розвитку (ЄБРР) підписав з НАЕК "Енергоатом" угоду про надання кредиту на 300 млн євро під державні гарантії за проектом "Комплексна програма підвищення рівня безпеки енергоблоків атомних електростанцій".

Європейський банк реконструкції і розвитку (ЄБРР) підписав з НАЕК "Енергоатом" угоду про надання кредиту на 300 млн євро під державні гарантії за проектом "Комплексна програма підвищення рівня безпеки енергоблоків атомних електростанцій". Про це повідомляє прес-служба Міністерства енергетики і вуглепрому.

Реалізація програми з підвищення безпеки АЕС передбачено постановою Кабміну від 7 грудня 2011 № 1270. Головною метою проекту є підвищення рівня безпеки експлуатації енергоблоків атомних електростанцій та надійності їх роботи.

Загальна вартість проекту становить 1 млрд 245,3 млн євро, в тому числі за рахунок позики ЄБРР і Євратом - 600 млн євро на паритетних умовах. Решта фінансування передбачено отримати за рахунок коштів, які надходять "Енергоатому" від продажу електричної і теплової енергії, виробленої атомними електростанціями.

Читайте також: ЄБРР може припинити фінансувати Україну, якщо не буде подолана корупція

Початок надання коштів кредиту ЄБРР - 2013 р., термін надання кредиту - 15 років. Ставка відсотків ЄБРР - EURIBOR + 1%.

Українська державна компанія "Енергоатом" нині експлуатує 15 ядерних енергоблоків на чотирьох майданчиках по всій країні, два з яких - 2-й енергоблок ХмельніцкойАЕС і 4-й енергоблок Рівненської АЕС - вже модернізовано за підтримки ЄБРР та Євратому. Загальною метою даного проекту, який розроблявся з урахуванням успішної реалізації проекту ХАЕС-2/РАЕС-4, є підвищення безпеки виробництва ядерної енергії, на яку припадає половина всієї виробленої в країні електроенергії.

Крім заходів, спрямованих на підвищення безпеки, даний проект передбачає підтримку реформ в атомній енергетиці України, посилення незалежності і поліпшення фінансування органу ядерного регулювання, а також вдосконалення українських програм зняття з експлуатації та управління відходами.

Всі контракти по даному проекту, що фінансуються ЄБРР і "Євратомом", будуть укладатися за результатами відкритих торгів відповідно до принципів і правил закупівель ЄБРР.

Нагадаємо, за станом на 1 січня 2013 р. ЄБРР узяв на себе зобов'язання щодо надання понад 8,2 млрд євро (10,7 млрд дол) в рамках 318 проектів в Україні.

Читайте також: Україна і Євратом у квітні планують узгодити проект угоди на 300 млн євро для забезпечення безпеки АЕС

Комплексна програма підвищення безпеки енергоблоків АЕС України розроблена "Енергоатомом" з урахуванням рекомендацій спільного проекту Єврокомісії, МАГАТЕ та України. Раніше повідомлялося, що в посилення безпеки на своїх атомних станціях "Енергоатом" вкладе до 2017 р. близько 1,45 млрд євро.

Зазначимо також, арку нового безпечного конфайнмента над четвертим енергоблоком (проект "Укриття") ЧАЕС почали будувати у квітні 2012 року. Захисна споруда буде складатися з комплексу технологічного обладнання для вилучення із зруйнованого четвертого енергоблоку ЧАЕС матеріалів, які містять ядерне паливо, їх кондиціювання з подальшим безпечним зберіганням.

Очікується, що установка саркофага завершиться в кінці 2015 року. Як багатофункціональний об'єкт конфайнмент буде мати термін служби 100 років. Уточнена вартість робіт на об'єкті "Укриття" на ЧАЕС становить 1,54 млрд євро.