ua en ru

ЄБРР планує виділити "Енергоатому" 300 млн євро на підвищення безпеки АЕС

Автор: RBC.UA
Європейський банк реконструкції і розвитку (ЄБРР) планує надати довгостроковий кредит на 300 млн євро концерну НАЕК "Енергоатом", що експлуатує атомні станції України, на програму підвищення безпеки енергоблоків українських АЕС.

Європейський банк реконструкції і розвитку (ЄБРР) планує надати довгостроковий кредит на 300 млн євро концерну НАЕК "Енергоатом", що експлуатує атомні станції України, на програму підвищення безпеки енергоблоків українських АЕС. Про це повідомляє прес-служба ЄБРР.

Видача кредиту від ЄБРР планується на вересень 2012 р. Планується, що кредитні ресурси будуть залучені також від компанії "Євроатом".

Всього в посилення безпеки на своїх атомних станціях "Енергоатом" вкладе до 2017 року близько 1,45 млрд євро.
Комплексна (зведена) програма підвищення безпеки енергоблоків АЕС України (КзППБ) розроблена "Енергоатомом" з урахуванням рекомендацій спільного проекту Єврокомісії, МАГАТЕ і України.

Нагадаємо, в другій половині серпня ц.р. міністр енергетики та вугільної промисловості України Юрій Бойко заявив, що на заходи з підвищення безпеки в ядерній галузі Україні планують витратити близько 1 млрд дол. Він також наголосив на необхідності виконання програм підвищення безпеки та продовження терміну експлуатації енергоблоків АЕС України з урахуванням подій у світі, зокрема - ситуації на АЕС "Фукусіма-1" в Японії, повідомляє прес-служба Міненерговугілля.

"Дуже гостро постали питання, в основному політичні, з розвитку атомної енергетики після трагедії в Японії. Ми вивчили світовий досвід, брали участь рівноправно у всіх європейських дослідженнях в цій частині. Ми розуміємо, що треба робити для того, щоб забезпечити безпечну експлуатацію атомної станції ", - сказав Юрій Бойко.

Що стосується залучення кредитних коштів ЄБРР і "Євроатому" на виконання комплексної програми з підвищення безпеки, то Бойко сказав, що ефект від співпраці буде видно вже в середині 2012 р.

"Частково ми будемо залучати значні кредитні кошти для продовження терміну експлуатації всіх АЕС, і ця робота повинна тривати весь час, щоб ми мали ефект в середині наступного року", - сказав міністр.

Нагадаємо, в липні в НАЕК "Енергоатом" повідомляли про підготовку комплексної програми підвищення безпеки енергоблоків АЕС України (КМПБ). За оцінками "Енергоатому", загальна вартість впровадження всіх заходів підвищення безпеки складе близько 1,18 млрд євро, на їх впровадження піде 7 років (2010-2017 рр.). Для отримання кредиту ЄБРР і «Євроатома» під державні гарантії на реалізацію КМПБ був розроблений проект відповідного техніко-економічного обгрунтування (ТЕО) КМПБ.

У березні, після аварії на японській АЕС «Фукусіма», "Енергоатом" вирішив посилити контроль за підтримкою робочого стану основних і допоміжних установок електростанцій і мереж України.