ru ua

Е.Ставицький знову очолив НАК "Надра України"

Автор: RBC.UA
Кабмін України відновив Едуарда Ставицького на посаді голови НАК "Надра України". Про це йдеться в розпорядженні Кабміну України від 24 березня 2010 № 665-р.

Кабмін України відновив Едуарда Ставицького на посаді голови НАК "Надра України". Про це йдеться в розпорядженні Кабміну України від 24 березня 2010 № 665-р.

Уряд звільнив Олександра Пономаренка від відповідної посади у зв'язку з поновленням на роботі працівника, який раніше виконував цю роботу.

Також Кабмін України скасував розпорядження уряду про звільнення Е.Ставицького з посади голови НАК від 20 серпня 2009 р. № 982-р.

Нагадаємо, в серпні 2009 р. уряд Ю.Тимошенко звинуватило Е.Ставицького в корупції і незаконній видачі ліцензій на користування надрами і зняв його з посади.

20 серпня ц.р. прем'єр-міністр Ю.Тимошенко заявила, що уряд звинувачує Партію регіонів у рейдерському захопленні ДП "Надра України" і прийме відповідні рішення, які не допустять цього. Ю.Тимошенко також заявила, що під час прем'єрства Віктора Януковича його команді "були передані на корупційній основі 19 ліцензій на видобуток нафти і газу, і ліцензія на розробку Сахалінського родовища в Харківській області". "Через суди це родовище вже повернуто, але команда Януковича через корупційне рішення суду намагається повернути свого голову пана Ставицького і всі газові та нафтові родовища", - сказала вона. Ю.Тимошенко пообіцяла, що уряд "остаточно і невідкладно поверне" Надра "державі". Прем'єр доручила голові "Надра України" Олександру Пономаренку провести ревізію тих рішень, які були прийняті Е.Ставицьким, і взяти під контроль це питання, а також повернути 19 ліцензій на видобуток нафти і газу, які були видані корупційним шляхом командою В.Януковича.

Відзначимо, НАК "Надра України" була створена указом Президента № 802 від 14 травня 2000 р. для підвищення ефективності управління підприємствами галузі геології і розвідки надр. До складу компанії входять 14 геологорозвідувальних і спеціалізованих підприємств.

Чистий збиток національної акціонерної компанії "Надра України" за 9 місяців 2009 р. склав 30,312 млн грн. Аналогічний період минулого року НАК завершила із чистим прибутком в розмірі 1,967 млн грн. Чистий дохід (виручка) від реалізації продукції за звітний період склав 108,547 млн грн, валовий прибуток - 8,923 млн грн. Операційні витрати компанії за січень-вересень 2009 р. склали 145,606 млн грн., в тому числі матеріальні затрати - 29,225 млн грн, витрати на оплату праці - 58,427 млн грн, амортизація - 13,076 млн грн.