E.On продає PPL свої підрозділи в США

Четвер 29 квітня 2010 08:45
Автор: RBC.UA
Німецький концерн E.On продає американській енергокомпанії PPL свої підрозділи в США. Вартість операції складе 6,7 млрд дол., передає РБК з посиланням на  Reuters.

Німецький концерн E.On продає американській енергокомпанії PPL свої підрозділи в США. Вартість операції складе 6,7 млрд дол., передає РБК з посиланням на  Reuters.

У розпорядження PРL перейдуть два підприємства, що належать E.On у США -Louisville Gas & Electric і Kentucky Utilities Company. Вони обслуговують близько 1,2 мільйонів споживачів, об'єм електроенергії, що виробляється компаніями, складає близько 7600 мегават. За умовами операції PPL також візьме на себе 925 млн боргу  E.On і отримає податкові пільги у розмірі 450 млн дол.

Угоду про проміжне фінансування операції PPL уклала з інвестиційними банками Bank of America Merrill Lynch і Credit Suisse.

За оцінкою аналітиків Thomson Reuters, операція стане найбільшою в енергетичному секторі за останні 2,5 роки.

Реалізація американських дочірніх компаній відбувається в рамках стратегії E.On з продажі активів об'ємом більше 10 млрд євро, розлучитися з якими підприємство планує до кінця поточного року. Після завершення операції енергетична потужність PPL складе 20 тис. мегават, а кількість обслуговуваних споживачів в США і Великій Британії досягне 5 млн людей. За прогнозами PPL, її щорічна виручка складе близько 10 млрд дол.

Крім PPL на американський підрозділ E.On претендував консорціум за участю австралійського інвестхолдінгу Macquarie Group, а також американська енергетична компанія Duke.

Німецька компанія E.On AG є найбільшим в Європі приватним електроенергетичним і газовим концерном. До групи входить E.On Ruhrgas AG, якій належить близько 6,5% акцій «Газпрому». Концерн співробітничає з «Газпромом» також в проекті газопроводу Nord Stream ("Північний потік"). Для його реалізації «Газпром», німецькі E.On і BASF створили в грудні 2005 р. компанію - оператора будівництва газопроводу Nord Stream AG. Об'єм продажів концерну E.On AG за 2009 р. знизився на 6% - до 82 млрд євро.

 

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся