ua en ru

Джону Керрі радять утриматися від зустрічей з Януковичем, - думка екс-послів США в Україні

Автор: RBC.UA
Джону Керрі, новому держсекретареві США, радять утриматися від зустрічей з Президентом України Віктором Януковичем. Такої позиції дотримуються колишні посли США в Україні.

Джону Керрі (на фото), новому держсекретареві США, радять утриматися від зустрічей з Президентом України Віктором Януковичем. Такої позиції дотримуються колишні посли США в Україні, повідомляє ТВі.

За словами Стівена Пайфера, Джона Гербста і Білла Міллера, українська влада трактує кожен, навіть найменший контакт з адміністрацією Білого дому, як повноцінну зустріч і знак теплих відносин між Києвом і Вашингтоном. У той же час, український режим не звертає уваги на заклики припинити переслідування опозиції.

Читайте також: США поки не мають "чорного списку" українських урядовців, - Держдеп

Тому нового американського головного дипломата Джона Керрі просять взагалі не зустрічатися з Президентом України. Зокрема, Стівен Пайфер вважає, що Януковича треба поставити в умови жорсткого вибору - або ЄС, або союз з Росією.

Зі свого боку Конгрес також посилює тиск на Київ. Там розробляють законопроект про санкції відносно українських чиновників, причетних до справ Тимошенко і Луценка. "У Конгресі йдуть розмови про санкції відносно українських чиновників, про що не було мови ще рік чи два тому. Я тільки сподіваюся, що Київ розуміє це і сприймає, як відображення цього глибокого занепокоєння", - зазначив Пайфер.

Читайте також: Відносини України і США зможуть розвиватися тільки при відмові від виборчого правосуддя, - Хіларі Клінтон

Відзначимо, 2 лютого 2013 Джон Керрі офіційно приступив до виконання обов'язків державного секретаря США. Керрі був приведений до присяги в ході закритої церемонії в будівлі Конгресу. Церемонію провела член Верховного суду США Елена Кейган. Особливо варто відзначити, що саме комітет Сенату США, який очолював Керрі, схвалив резонансну резолюцію по Україні і рекомендував Держдепу заборонити в'їзд в країну українським чиновниками, причетним до увязнення Юлії Тимошенко. Тепер Керрі очолив Держдеп.

На цьому місці екс-голова комітету Сенату з міжнародних відносин змінив Хілларі Клінтон, яка не побажала продовжувати роботу на чолі відомства після закінчення першого терміну повноважень Президента США Барака Обами.

Читайте також: Сенат США прийняв резолюцію, що закликає до звільнення Тимошенко (фото)

Варто відзначити, що представники США і ЄС останнім часом говорять про переслідування опозиції в Україні і небажанні української влади визнати наявність виборчого правосуддя, а також йти на компроміс у справах Тимошенко і Луценка.

Як повідомлялося, напередодні Євро-2012 вибухнув політичний скандал, коли ряд зарубіжних політиків відмовилися відвідати Україну через утиски в ній демократії. Також повідомлялося про "казус" на міжнародному саміті, коли канцлер Німеччини Ангела Меркель пройшла повз Президента Януковича навіть не зупинившись. Тоді в МЗС заявили, що відповідна зустріч не була передбачена в порядку денному глав держав. У вересні 2012 року Президент України відвідав сесію Генасамблеї ООН у Нью-Йорку, де провів зустріч з Президентом США Бараком Обамою - саме так назвали 40-секундний обмін привітаннями в повідомленні на офіційному сайті Президента України.

Читайте також: США будуть і далі наполягати на достроковому звільненні Тимошенко і Луценко, - Теффт

У Держдепі США неодноразово заявляли про вибіркове правосуддя в Україні, а також про переслідування представників опозиції. Так, у грудні 2012 року представник Державного департаменту США Вікторія Нуланд заявила, що за допомогою дипломатичного впливу США намагаються змінити курс українського керівництва, зокрема "зупинити політичні переслідування, відпустити колишнього прем'єр-міністра Юлію Тимошенко і краще захищати демократичну репутацію України".

Спікер Держдепу також зазначила, що візові санкції щодо представників України можливі, але зараз не розглядаються, і у влади США поки немає "чорного списку" українських чиновників.

Читайте також: Чиновники Держдепу США перешкоджають виявленню ролі Тимошенко у справі про вбивство Щербаня, - ГПУ

Тим часом, високопоставлений український чиновник, а саме перший заступник генерального прокурора України Ренат Кузьмін, звинуватив Держдеп США у перешкоджанні виявлення ролі Тимошенко у справі про вбивство Щербаня. "Американській владі достеменно відомо хто є замовником, хто фінансував вбивство депутата українського парламенту (Євгена Щербаня) і хто стоїть за цим та іншими злочинами в Україні", - сказав Кузьмін.