Джим Ен Кім очолить СБ

Новим президентом Світового банку обраний Джим Ен Кім.

Новим президентом Світового банку обраний Джим Ен Кім. Як говориться в повідомленні банку, до виконання своїх обов'язків 12-й глава СБ приступить 1 липня ц.р.

Крім нього, на пост голови Всесвітнього банку претендувала міністр фінансів Нігерії Нгозі Оконджо-Івеала.

Американець південнокорейського походження Джим Ен Кім раніше займав посаду президента Дартмутського коледжу, він є експертом в галузі охорони здоров'я.

Нинішній президент CБ Роберт Зеллік піде у відставку 30 червня 2012 року, коли закінчиться п'ятирічний термін його повноважень. Його попередник Пол Вулфовіц подав у відставку після скандалу, пов'язаного з незаконним просуванням по службі своєї коханки.

За час головування Зелліка, організація надала рекордну фінансову допомогу країнам, що розвиваються в розмірі 247 млрд дол. Крім того, банк провів перше загальне збільшення капіталу за 20 років.

У грудні минулого року повідомлялося, що СБ оновить стратегію партнерства з Україною, яка тепер буде направлена ​​на поліпшення і поглиблення економічних структурних реформ.

Зазначимо, що главами СБ з дня його заснування завжди обиралися представники США, які в той же час за негласної домовленості з європейськими країнами ніколи не претендували на головний пост в МВФ.

СБ є одним із джерел фінансової і технічної допомоги, що надається країнам, що розвиваються. СБ складається з двох організацій розвитку, що належать 187 країнам - членам МБРР і БЕР. Мета МБРР - скорочення масштабів бідності в країнах з середнім рівнем доходу і в кредитоспроможних країнах з низьким рівнем доходу, в той час як увага БЕР зосереджена на найбідніших країнах світу. Штаб-квартира заснованого в 1944 р. СБ розташована у Вашингтоні (США). У Світовому банку, що має більше 100 представництв по всьому світу, працюють понад 10 тис. осіб.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся