Джеймс Кемерон досяг дна найглибшої точки світового океану

Американський кінорежисер Джеймс Кемерон досяг дна найглибшої точки світового океану - Маріанської западини.

Американський кінорежисер Джеймс Кемерон досяг дна найглибшої точки світового океану - Маріанської западини, повідомляє Associated Press.

Занурення на спеціально розробленому батискафі Deepsea Challenger почалося в ніч з неділі на понеділок в 5:50 за місцевим часом (23:50 за київським часом). Шлях від поверхні до дна самої глибокої точки світового океану зайняв близько двох годин.

Режисер "Титаніка" провів на дні западини близько 6 годин. За це час, як повідомлялося раніше, він планував вивчити і відобразити глибини Маріанської западини у форматі 3D. "Джеймс Кемерон сплив! Вітаємо його з одним історичним зануренням до найглибшої точки океану", - повідомляє у своєму мікроблозі Twitter організатор занурення Deepsea Challenge.

Варто відзначити, що Кемерон став третьою людиною, яка досягла дна Маріанської западини. До нього найглибшої точки світового океану вдавалося досягти лише лейтенантові ВМС США Дону Уолшу і дослідникові Жаку Пікару. Це відбулося 23 січня 1960 р. Тоді вони пробули на дні западини близько 20 хв, при цьому не змогли докладно розглянути глибоководний світ, оскільки їх батискаф при зануренні підняв багато піску та мулу з морського дна.

Маріанська западина (Маріанський жолоб) знаходиться на заході Тихого океану поряд з Маріанськими островами. Найглибша точка западини носить назву "Безодня Челленджера", її глибина близько 11 км.

 

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
On Top