ru ua

Алюмінієві гіганти Dubal і Emal створили СП вартістю 15 млрд дол

Автор: RBC.UA
Два державні виробники алюмінію з Об'єднаних Арабських Еміратів (ОАЕ) Dubal і Emal оголосили про створення спільного підприємства (СП). Сума операції складає 15 млрд дол.

Два державні виробники алюмінію з Об'єднаних Арабських Еміратів (ОАЕ) Dubal і Emal оголосили про створення спільного підприємства (СП). Сума операції складає 15 млрд дол., передає Reuters.

Нова компанія отримає назву Emirates Global Aluminum і в першому півріччі 2014 р. стане п'ятим за величиною в світі виробником алюмінію: очікується, що до цього терміну виробнича потужність компанії складе 2,4 млн т алюмінію в рік. Головою об'єднаної компанії стане президент Dubal Абдулла Кальбан.

"Emirates Global Aluminum буде заснована на міцному фундаменті лідерства і стане крупним представником галузі, а також механізмом економічного розвитку", - підкреслив Халдун Халіфа Аль-Мубарак, глава фонду Mubadala, якому належить частка в Emal.

Читайте також: Виробництво алюмінію в світі в лютому 2013 р. досягло нового історичного максимуму

Dubal - одна з найбільших компаній ОАЕ, 16,2% її співробітників є громадянами країни.

Компанія була інкорпорована згідно декрету правителя Дубаї від 5 травня 1975 р. Компанія повністю належить Інвестиційній корпорації Дубаї. Главою Dubal є шейх Хамдан бін Рашид Аль-Мактум.

На даний момент Dubal є п'ятим за обсягами виробником алюмінію в світі. Крім того, це найбільший окремий алюмінієвий завод, який використовує технологію попередньої гарячої сушки аноду і має продуктивність на рівні більше 1 млн т в рік.

Emal виробляє близько 750 тис. т алюмінію в рік. Раніше прогнозувалося, що виробництво компанії до кінця 2014 р. зросте до 1,3 млн т.

Читайте також: Світове виробництво алюмінію в березні впало до мінімуму за чотири місяці

Emal на даний момент обслуговує більше 150 клієнтів зі всього світу, поставляючи їм сертифікований алюміній у вигляді порошку, стандартних злитків, листових злитків, ливарних злитків і екструзійних заготовок. Порошок і стандартні злитки торгуються на Лондонській біржі металів.

Компанія володіє електростанцією потужністю 2 тис. МВт, яка буде збільшена до 3 тис. МВт в 2014 р.; електродним цехом і ливарним двором.

Торік виробництво алюмінію в світі року виросло на 3,2% - до 46,2 млн тонн. На Китай припало 44% від світового випуску алюмінію, або 20,268 млн тонн. Китай протягом року був нетто-імпортером необробленого алюмінію, імпорт перевищив експорт на 7 тис. тонн (за весь 2011 рік китайський чистий експорт склав 433 тис. тонн).

Читайте також: Moody's знизило рейтинг Alcoa до рівня Ba1, прогноз "стабільний"

Випуск алюмінію в країнах Євросоюзу за рік звалився на 19%, в країнах угоди NAFTA (Канада, США і Мексика) показник знизився на 2,4%. При цьому попит в ЄС був на 7,7% нижче за рівень 2011 р.

Запаси алюмінію в Лондоні, Шанхаї, США і Токіо на кінець грудня 2012 р. складали 5,653 млн тонн, запаси виробників - 1,260 млн тонн.

Середня ціна алюмінію на Лондонській біржі металів за минулий рік впала на 15,7%, до 2018 дол. за тонну. При цьому ціна в 2000 дол. за тонну для близько 20-30% виробників первинного алюмінію в світі є точкою беззбитковості.