ua en ru

ДТЕК отримає контрольний пакет акцій "Нафтогазвидобування"

Автор: RBC.UA
ДТЕК домовився про отримання контрольного пакету акцій "Нафтогазвидобування". Про це йдеться в повідомленні прес-служби компанії.

ДТЕК домовився про отримання контрольного пакету акцій "Нафтогазвидобування". Про це йдеться в повідомленні прес-служби компанії.

"Зараз ДТЕК досяг угоди про придбання пакета акцій ВАТ "Нафтогазвидобування" у поточних акціонерів товариства, а СКМ прийняв рішення передати 25% акцій ПАТ "Нафтогазвидобування" ДТЕК. Завершення угоди між ДТЕК і акціонерами ПАТ "Нафтогазвидобування" відбудеться після отримання дозволу Антимонопольного комітету України (АМКУ), в результаті чого ДТЕК стане власником контрольного пакету акцій", - говориться в повідомленні.

Нагадаємо, на початку березня цього року холдинг СКМ Ріната Ахметова (на фото) досяг принципової домовленості про придбання пакета акцій компанії ПРАТ "Нафтогазвидобування" у розмірі 25%.

Читайте також: Міненерговугілля призупинило ліцензію "Нафтогазвидобування"

"Група СКМ - один з найбільших споживачів природного газу в країні - обсяги нашого щорічного споживання перевищують 6 млрд кубометрів. Тому ми зацікавлені у придбанні газодобувної компанії в Україні і в подальших інвестиціях в її розвиток. Ми разом з іншими акціонерами будемо працювати над тим, щоб "Нафтогазвидобування" у перспективі як мінімум подвоїла обсяг видобутку, який зараз складає 700 млн куб. м. Це не тільки дозволить нам як інвесторові контролювати одну з найбільших статей витрат наших промислових активів, але і допоможе країні знизити залежність від імпорту газу - зробити крок у бік енергонезалежності", - зазначив тоді гендиректор СКМ Олег Попов.

У січні цього року повідомлялося, що Міністерство енергетики та вугільної промисловості призупинило ліцензію "Нафтогазвидобування". Учасники ринку допускали, що таким чином власників компанії Миколи Рудьковського і Нестора Шуфрича штовхають до розставання з бізнесом.

Раніше ДТЕК заявив про намір отримати контрольний пакет акцій ще одного газодобувача - компанії Vanco Ukraine.

Читайте також: ДТЕК хоче отримати контрольний пакет акцій Vanco Ukraine

ПРАТ "Нафтогазвидобування" - найбільше приватне підприємство, яке видобуває газ в Україні. Працювати почало навесні 1999 року. Заснували ЧАО Петро Порошенко і Микола Рудьковський. На початку нульових Порошенка в структурі власників підприємства змінив Нестор Шуфрич. "Нафтогазвидобування" розробляє Семеринківське родовище, розташоване у Шишацькому районі Полтавської області. Частка підприємства у видобутку газу приватними компаніями на 2010 р. становила 30,5%. Обсяги видобутку постійно збільшуються. Офіційна виручка компанії за 2011 р. склала 1,256 млрд гривень, на чверть мільярда більше, ніж в 2010 р. Офіційно акції підприємства поділені між шістьма кіпрськими офшорними компаніями.

На даний момент по 16,65-16,7% акцій компанії належать кіпрським Wolford Holdings Limited, Winburg Investments Limited, Vediston Management Limited, Actovent Investments Limited, Foloux Consulting Limited, Alfredo Trading Limited.

Читайте також: Чистий прибуток ДТЕК за підсумками 2012 р. зріс на 68%

ДТЕК - приватна вертикально інтегрована енергетична компанія України. Входить до складу фінансово-промислової групи "Систем Кепітал Менеджмент" Ріната Ахметова. ДТЕК є ключовим гравцем на ринку генерації електроенергії України. Виробничі енергогенеруючі потужності представлені ТОВ "Східенерго", ВАТ "Дніпроенерго", ВАТ "Київенерго" і ВАТ "Західенерго". Вся вироблена електроенергія в повному обсязі поставляється на оптовий ринок України. Загальна встановлена потужність "Східенерго", "Дніпроенерго", "Київенерго" і "Західенерго" становить 18,2 ГВт.