ua en ru

ДТЕК: "Київенерго" необхідно 12-15 млрд грн інвестицій

Автор: RBC.UA
ДТЕК оцінює рівень необхідних інвестицій в "Київенерго" в 12-15 млрд грн. Про це сьогодні, 9 грудня, заявив генеральний директор ДТЕК Максим Тимченко, повідомляє прес-служба ДТЕК.

ДТЕК оцінює рівень необхідних інвестицій в "Київенерго" в 12-15 млрд грн. Про це сьогодні, 9 грудня, заявив генеральний директор ДТЕК Максим Тимченко, повідомляє прес-служба ДТЕК.

"Хронічне недофінансування "Київенерго" впродовж останнього десятиліття, призвело до того, що Київ значно відстає від європейських столиць за якістю послуг електро- і теплопостачання, що надаються, рівню використовуваних технологій, стану кабельних і теплових мереж. І ми ставимо перед собою мету ліквідовувати це відставання ... Ми оцінюємо рівень необхідних інвестицій в 12-15 млрд грн. Починаючи з 2012 року, ДТЕК має намір вкладати в модернізацію енергетичної інфраструктури Києва до 1 млрд грн щорічно", - сказав Тимченко.

Нагадаємо, сьогодні DTEK Holdings Ltd. (входит в холдинг СКМ бизнесмена Ріната Ахметова) виграв конкурс з продажу 25% акцій "Київенерго" з пропозицією в 450,5 млн грн при стартовій ціні в 432,3 млн грн. Компанія викупить пакет акцій за 450,5 млн грн. Оплата за придбаний пакет акцій буде проведена 12 грудня 2011 р. Таким чином, частка ДТЕК у ПАТ "Київенерго" збільшилась до 71,82%.

В конкурсі брало участь також ВАТ "Полтаваобленерго", яке зупинилось на пропозиції 446 млн грн.

"Київенерго" - компанія, яка забезпечує Київ електричною та тепловою енергією, поєднуючи процеси виробництва, транспортування та збуту енергоресурсів. Чисельність працівників компанії становить майже 14 тисяч осіб. Енергетичні джерела та розгалужена мережа теплопроводів, кабельних, повітряних ліній електропередачі дозволяє енергокомпанії повністю забезпечувати потреби м. Києва в електричній та на 85% у тепловій енергії.

Генерацію електричної енергії "Київенерго" здійснює на двох теплоелектроцентралях - ТЕЦ-5 та ТЕЦ-6. На ТЕЦ-5 (встановлена електрична потужність - 700 МВт, теплова - 1874 Гкал.год) працюють 4 енергетичні блоки, а також 5 водогрійних котлів. На ТЕЦ-6 (встановлена електрична потужність - 500 МВт, теплова - 1740 Гкал.год.) працюють 2 енергетичних блоки, а також 6 пікових водогрійних котлів. Транспортування електроенергії забезпечується мережею повітряних та кабельних ліній загальною протяжністю 11,5 тис. км.

Виробництво теплової енергії "Київенерго" здійснює на ТЕЦ-5, ТЕЦ-6, а також на станціях теплопостачання та в котельнях. Загальна встановлена потужність теплових джерел - 8,5 тис. ГКал.год. Транспортування теплової енергії забезпечується тепломережами загальною протяжністю 2,3 тис. км.

Зазначимо, в листопаді ц.р. раніше ДТЕК збільшив частку в ПАТ "Київенерго" з 39,98% до 46,82%. Сума угоди не розголошувалась. Також ДТЕК володіє 30,06% "Донецькобленерго" і 47,55% "Дніпроенерго", 25,06% "Західенерго".

В уряді впевнені, що приватизація українських енергетичних компаній дозволить залучити в сектор багатомільярдні приватні інвестиції, яких вони так потребують.

Після повідомлення про продаж пакетів акцій "Західенерго" і "Київенерго" виникло питання про тарифоутворення. Експерти висловлювалися про можливе підняття тарифів на послуги підприємств після зміни власників. Проте голова ФДМУ Олександр Рябченко спростував ці побоювання, заявивши, що результати приватизації зазначених підприємств не відіб'ються на тарифоутворенні.

При цьому він зазначив, що стартова ціна продажу компаній на 40% дорожче їхньої ринкової вартості для того, щоб відсікти спекулянтів.

Нагадаємо, окрім вищевказаних активів, у поточному році повинні бути приватизовані такі держпакети акцій: 50% акцій "Закарпаттяобленерго", 46% акцій "Черкасиобленерго", 50% акцій "Дніпрообленерго", 45% акцій "Крименерго", 50% акцій "Вінницяобленерго" , 25% акцій "Дніпроенерго", 40% акцій "Донецькобленерго", 45% акцій "Чернівціобленерго" і 26% акцій "Тернопільобленерго".

Відзначимо, до бюджету України за січень-жовтень 2011 р. від приватизації державного майна та інших надходжень, безпосередньо пов'язаних з процесом приватизації, надійшло 11, 01 млрд грн, що становить понад 110% річного плану. За результатами проведених конкурсів укладено 7 договорів купівлі-продажу пакетів акцій акціонерних товариств на загальну суму 10,59 млрд грн.

Серед проданих на конкурсі в січні-жовтні 2011 р. 92,7% акцій ВАТ "Укртелеком" за ціною 10,575 млрд грн. Відповідно до концепції післяприватизаційного розвитку ВАТ "Укртелеком" покупець планує інвестувати суму в 450 млн дол протягом 5 років.

Також були продані 99,415% акцій ВАТ "Феодосійський приладобудівний завод" за ціною 490 тис. грн, 100% акцій ПАТ "Випробувальний центр" Тест" за ціною 1,32 млн грн; 42,129% ПАТ "Центральна збагачувальна фабрика "Кіндратіївская" за ціною 10,26 млн грн, 50% +1 акція ВАТ "Український науково-дослідний інститут технології суднового машинобудування" за ціною 670 тис. грн ; 93,081 акцій ПАТ "Днепрспецмаш" за ціною 1,72 млн грн, 100% акцій ПАТ "Новогорлівський машинобудівний завод" за ціною 1,26 млн грн. Умовами купівлі-продажу передбачено здійснення інвестицій у сумі 20,61 млн грн.