ua en ru

DTEK і ЛЕО посперечаються за 50% "Дніпрообленерго"

Автор: RBC.UA
В конкурсі з продажу 50% акцій ПАТ "Дніпрообленерго" 17 квітня візьмуть участь DTEK Holdings Ltd і ТОВ "Луганське енергетичне об'єднання" (ЛЕО). Про це повідомляє прес-служба Фонду державного майна України (ФДМУ).

В конкурсі з продажу 50% акцій ПАТ "Дніпрообленерго" 17 квітня візьмуть участь DTEK Holdings Ltd і ТОВ "Луганське енергетичне об'єднання" (ЛЕО). Про це повідомляє прес-служба Фонду державного майна України (ФДМУ).

ФДМУ оголосив конкурс з продажу пакета акцій енергокомпанії 22 лютого 2012 р., стартова ціна пакету - 600 млн грн.

Згідно з умовами, покупець, зокрема, повинен буде забезпечити погашення заборгованості за придбану електроенергію на оптовому ринку електроенергії за договорами реструктуризації (світових угод) з державним підприємством "Енергоринок" за рахунок цільових надбавок до тарифів, прийнятими відповідно до закону України "Про заходи, спрямовані на забезпечення сталого функціонування підприємств паливно-енергетичного комплексу", та інших джерел фінансування, передбачених системою тарифоутворення.

Також покупцеві необхідно буде досягти фактичних технологічних втрат електроенергії в рік не вище нормативних, починаючи з 2014 р. і не допустити створення простроченої заборгованості "Дніпрообленерго" з відрахувань до бюджетів всіх рівнів і соціальних платежів.

Потенційний покупець також не повинен допустити створення простроченої заборгованості товариства перед працівниками із заробітної плати та інших виплат, передбачених колективним договором.

Згідно з умовами приватизації, за підсумками фінансово-господарської діяльності "Дніпрообленерго" в 2011 р. не менш 30% чистого прибутку (за наявності) необхідно буде направити на виплату та перерахування до державного бюджету дивідендів, нарахованих на набутий в процесі приватизації пакет акцій товариства, яким володіли до його продажу НАК "Енергетична компанія України" і держава в особі Фонду державного майна.

Протягом п'яти років від дати переходу до покупця права власності на пакет акцій "Дніпрообленерго" голосування на загальних зборах акціонерів товариства з питань збільшення (зменшення) розміру статутного капіталу, зміна номінальної вартості акцій, перетворення в інші господарські товариства припустимі тільки у разі отримання попередньої згоди Фонду державного майна.

Також протягом п'яти років від дати переходу до покупця права власності на пакет акцій "Дніпрообленерго" неприпустимо без попередньої згоди ФДМУ здійснення операції з відчуження майна товариства, якщо балансова вартість майна, що є предметом такої угоди, перевищує 25% вартості активів товариства за даними останньої річної фінансової звітності товариства.

Згідно з умовами приватизації "Дніпробленерго", протягом 3 років від дати переходу до покупця права власності на пакет акцій не можна буде без узгодження з профспілковою організацією скорочувати чисельність працівників товариства більш ніж на 5% в рік. Потенційний покупець також не повинен звільняти працівників "Дніпрообленерго" за власною ініціативою або свого уповноваженого органу протягом 6 місяців від дати переходу права власності на пакет акцій.

Чистий прибуток "Дніпрообленерго" за 9 місяців 2011 р. знизився на 65,9% - до 42,9 млн грн. Компанія здійснює діяльність з передачі та постачання електроенергії споживачам Дніпропетровської області і є однією з найбільших енергопостачальних компаній України. На даний момент 25% акцій належить НАК "ЕКУ", 50% було передано ФДМУ для продажу, ще 13,8% акцій належать Larva Investments Limited (підконтрольне бізнесменам Коломойському і Григоришину).

ТОВ "Луганське Енергетичне Об'єднання" (підконтрольне Костянтину Григоришину) є одним з найбільших энергопостовляющих компаній на території України та монополістом з постачання електроенергією в Луганській обл. Компанія заснована в 2001 р. на базі державного майна "Луганськобленерго". 99% акцій компанії належать кіпрській Samhato Enterprises Limited.

ДТЕК - приватна вертикально інтегрована енергетична компанія України. Входить до складу фінансово-промислової групи "Систем Кепітал Менеджмент" (СКМ) Ріната Ахметова. ДТЕК є ключовим гравцем на ринку генерації електроенергії України. Виробничі енергогенеруючі потужності представлені ТОВ "Східенерго", ВАТ "Дніпроенерго", ВАТ "Київенерго" і ВАТ "Західенерго". Вся вироблена електроенергія в повному обсязі поставляється на оптовий ринок електроенергії України. Загальна встановлена потужність "Східенерго", "Дніпроенерго", "Київенерго" і "Західенерго" становить 18,2 ГВт.

Слід зазначити, що ДТЕК раніше вже придбав пакети акцій "Донецькобленерго" (40% за 467,6 млн грн), "Київенерго" (25% за 450,5 млн грн), "Західенерго" (45,1% за 1,9 млрд грн), "Дніпроенерго" (25% за 1,18 млрд грн).