ua en ru

Дружні обійми Порошенко і Кернеса

Дружні обійми Порошенко і Кернеса Взаємна підтримка Порошенко і Кернеса з ними обома може зіграти злий жарт (джерело фото - www.sq.com.ua)
Днями стало відомо, що "Блок Петра Порошенко" (БПП) висуває в мери Харкова Олександра Давтяна. Це відверто слабкий кандидат. Схоже, БПП не планує всерйоз боротися за пост мера Харкова - і відверто підіграє чинному меру Геннадію Кернесу.

Днями стало відомо, що "Блок Петра Порошенко" (БПП) висуває в мери Харкова Олександра Давтяна. Це відверто слабкий кандидат. Схоже, БПП не планує всерйоз боротися за пост мера Харкова - і відверто підіграє чинному меру Геннадію Кернесу.

Як це не парадоксально, але, схоже, Геннадій Кернес цілком влаштовує Петра Порошенка. Більше того, все це схоже на погано прикритий "договірняк" між чинним Президентом і мером першої столиці України.

Виборцям вселяють безальтернативність Геннадія Адольфовича і неминучість його перемоги вже в першому турі. Схожу політтехнологію використовувала і команда Петра Олексійовича на президентських виборах 2014 року.

Тоді виборцям внушали, що у Порошенка найвищий рейтинг і він переможе в будь-якому випадку. Відповідно, краще, щоб переміг вже в першому турі.

Для розчищення електорального поля влада намагається не допустити до виборів "Опозиційний блок", який має в Харкові величезну підтримку. Цілком очевидно, що мер Харкова до цього причетний. Як сказав у свій час англійський політик Генрі Пальмерстон: "У нас немає незмінних союзників, у нас немає вічних ворогів. Лише наші інтереси незмінні й вічні".

Також підозрілі дії голови харківської обласної організації "Опозиційного блоку" Михайла Добкіна, який відверто затягував з реєстрацією і, цілком можливо, теж бере участь у змові.

Можливу відсутність в харківському виборчому бюлетені партії "Опозиційний блок" вельми підвищить рейтинг партії "Відродження", за якою стоїть Ігор Коломойський.

Вимальовується така картина, що Президент навмисно здає дніпропетровському олігарху Харків в обмін на інші стратегічні поступки. Наприклад, Коломойський не буде заважати Кличку переобратися на посаду мера Києва.

Чи треба говорити, що Харків і його жителі виступають фактично розмінною монетою і дуже постраждає від усіх цих олігархічних "договорняків"?

Також дуже схоже, що Порошенко і Кернес проводять дружню обкатку технології безальтернативності перед достроковими виборами Верховної Ради, на яких виборцям будуть говорити, що, крім БПП, голосувати більше не за кого, оскільки всі інші - радикали або колишні регіонали.

Ця технологія розрахована на дрімучість виборців, які повірять, що у чинної влади немає альтернативи.

До речі, за такою ж нехитрою схемою намагаються забезпечити переобрання Віталія Кличка на посаду мера Києва. Що доводить відсутність свіжих ідей у чинної влади та її спробу діяти в різних ситуаціях по одному і тому ж шаблону.

Політтехнологи знають, що шаблонні рішення рідко призводять до позитивних результатів. У цій професії дуже важливі креативні ідеї, а не "заїжджені платівки".

Тому, швидше за все, взаємна підтримка Петра Порошенка і Геннадія Кернеса обернеться зниженням рейтингу їх обох.