Донецький суд відмінив указ про присвоєння С.Бандері звання Героя України
Донецький окружний адміністративний суд визнав протиправним указ українського екс-Президента Віктора Ющенка від 20 січня 2010 р. про присвоєння лідеру Організації українських націоналістів (ОУН) Степану Бандері звання Героя України, передає ВВС.
Позивач у справі - адвокат Володимир Оленцевич заявив на суді, що відповідно до українського законодавства, С.Бандера не може отримати звання Героя України.
В.Оленцевич мотивував свій позов тим, що С.Бандера, уродженець Австро-Угорщини, був убитий у ФРН в 1959 р. - помер задовго до утворення незалежної держави Україна (1991).
Відзначимо, на початку березня ц.р. Президент України Віктор Янукович заявив, що українська влада ухвалить рішення щодо указів екс-Президента Віктора Ющенка про присвоєння звання Героїв України Степану Бандері та Роману Шухевичу, до святкування 65-річчя Перемоги у Великій Вітчизняній війні. "Є певний правовий і політичний процес, Україна його проходить. І це рішення буде ухвалено до Дня Перемоги", - відзначив В.Янукович.
С.Бандера народився 1 січня 1909 р. в с. Старий Угринів (нині Калуський район Івано-Франківської обл.). З 1929 р. - член ОУН. У червні 1934 р. був заарештований за участь в підготовці вбивства міністра закордонних справ Польщі Броніслава Пєрацького, який був одним з головних ідеологів політики т.з. "пацифікації" населення Галичини і Волині. У 1936 р. засуджений до страти, проте пізніше вирок був замінений на довічне ув'язнення. Після окупації Польщі в 1939 р. був звільнений, і очолив "революційну" течію в ОУН. 30 червня 1941 р. ОУН під керівництвом С.Бандери проголосила у Львові відновлення на західноукраїнських землях української держави. 6 липня того ж року С.Бандера був арештований німецькими окупаційними властями і поміщений в концтабір Саксенгаузен. Після звільнення з концтабору в 1945 р. очолював діяльність ОУН за кордоном. У 1959 р. в Мюнхені С.Бандера був убитий агентом КДБ із спеціального пістолета, зарядженого ампулами з ціаністим калієм. Похоронений на кладовищі в Мюнхені.
Нагадаємо також, що раніше в 2007 р. В.Ющенко присвоїв звання Героя України посмертно Роману Шухевичу, головнокомандуючому в 1943-1950 рр. Українською повстанською армією (УПА), яка була створена 14 жовтня 1942 р. Організацією українських націоналістів.