Долар продовжує дорожчати (відео)

Середньозважений курс долару за розрахунками tomorrow за підсумками сьогоднішніх валютних торгів зріс до значення 33,7919 руб./дол., що на 64,7 коп. вищий за рівень закриття попереднього торгівельного дня. При цьому протягом дня він долав позначку в 34 руб./дол., проте до кінця торгів почав корегуватися вниз. Станом на 18:00 за Києвом середньозважений курс євро розрахунками tomorrow склав 41,7478 руб./евро, що на 65,6 коп. вище за рівень закриття попереднього торгівельного дня.

Середньозважений курс долару за розрахунками tomorrow за підсумками сьогоднішніх валютних торгів зріс до значення 33,7919 руб./дол., що на 64,7 коп. вищий за рівень закриття попереднього торгівельного дня. При цьому протягом дня він долав позначку в 34 руб./дол., проте до кінця торгів почав корегуватися вниз. Станом на 18:00 за Києвом середньозважений курс євро розрахунками tomorrow склав 41,7478 руб./евро, що на 65,6 коп. вище за рівень закриття попереднього торгівельного дня.

Вартість "кошику" Банку Росії за станом на 18:00 за Києвом склала 37,2665 руб., що на 21,2 коп. вище за рівень закриття попереднього торгівельного дня.

За травень 2012 р. рубль відносно долара втратив 15%, що є наймасштабнішим зниженням з осені 2008 р. Офіційний курс долара США до рублю, встановлений Банком Росії з 2 червня 2012 р., складає 33,7384 руб./дол. Це його найвищий показник більш ніж за три роки - з 24 квітня 2009 р. Опитані РБК експерти вважають, що послаблення рубля носить короткочасний характер, рубль повернеться до 29 руб./дол. у довгостроковій перспективі.

Водночас, як вважає економіст по країнам СНД "Ренесанс Капітал" Іван Чакаров, падіння курсу рубля припускає здешевлення російського газу для України.

"Падіння курсу рубля звичайно ж означає, що гривня зміцнюється відносно рубля. Це передбачає здешевлення російського імпорту, у тому числі і газу", - зазначив Чакаров. Він також додав, що нинішнє зміцнення долара в перспективі може бути невигідно для українських експортерів. "Курси гривні і рубля слабо корелюють, адже гривня прив'язана до американського долара, а не до рубля. Зараз долар зміцнюється, що, теоретично, може означати зміцнення гривні, що невигідно для українських експортерів", - додав експерт.

Нагадаємо, сьогодні ЦБ РФ встановив офіційний курс долара до рубля на найвищому рівні за три роки.

Встановлений сьогодні ЦБ РФ офіційний курс долара буде діяти по 4 червня 2012 р. включно.

Історичним максимумом для офіційного курсу долара США вважається показник 36,4267 руб./дол., встановлений Банком Росії 19 лютого 2009 р.

Сьогодні торги на російському валютному ринку ММВБ відкрилися стрімким падінням курсу рубля по відношенню до долара і євро. Незабаром після початку торгів за один долар США давали вже майже 33,5 рубля. Так низько російська валюта не опускалася більше трьох років - з квітня 2009 р. Курс рубля по відношенню до долара і євро знижувався і на вчорашніх торгах. "На російському ринку світової негатив відбивається в котируваннях рубля, який поновив свої мінімуми як до долара, так і до євро", - зазначили аналітики "ВТБ Капітал".

"Перспективи рубля в умовах падіння світових цін на нафту і зберігається з РФ відтоку капіталу не виглядають блискучими, а тенденція ослаблення рубля може придбати довгостроковий характер, що негативно і для фондового ринку РФ", - попереджає аналітик Промсвязьбанку Олег Шагов.

Падіння рубля до долара за травень носить не об'єктивний, а психологічний характер, заявив глава банку МДМ Олег Вьюгін. Він висловив упевненість в тому, що "перелом" близький і Центробанк це відчуває. "Одразу вплелися сюди і страхи, що в єврозоні будуть великі проблеми, незрозуміло, що буде з євро, і бажання заробити на падінні рубля", - сказав Вьюгін.

Учасники ринку пояснювали падіння рубля стрімким здешевленням нафти. Вьюгін, однак, вважає, що при ціні на нафту близько 100 дол за барель об'єктивний курс рубля до долара - близько 30 руб.

ЦБ РФ волатильність рубля серйозною не вважає. Про це сказав заступник голови Сергій Швецов. "Волатильність в межах нашого коридору не є серйозною", - сказав він, відзначивши, що в порівнянні з коливаннями інших валют до долара рубль "знаходиться десь в серединці".

Міркуючи про причини значного падіння рубля та інших валют по відношенню до долара, Швецов зазначив, що в результаті неспокійної ситуації в Європі інвестори прагнуть вкласти свої активи в найбільш надійні інструменти, і в цій ситуації своєрідною "тихою гаванню" виявляється американська економіка. "Сьогодні у світі дефіцит надійних інструментів, і більшість номіновано в доларах", - сказав заступник голови Банку Росії. Він зазначив, що ЦБ РФ не змінював параметри проведення валютних інтервенцій.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся