ru ua

Борги українців за послуги ЖКГ у березні зросли до 13,9 млрд грн

Автор: RBC.UA
Заборгованість населення з оплати житлово-комунальних послуг у березні 2013 р., порівняно з лютим, збільшилася на 2,8% і на кінець березня 2013 р. склала 13,908 млрд грн. Про це повідомляє Державна служба статистики (Держстат).

Заборгованість населення з оплати житлово-комунальних послуг у березні 2013 р., порівняно з лютим, збільшилася на 2,8% і на кінець березня 2013 р. склала 13,908 млрд грн. Про це повідомляє Державна служба статистики (Держстат).

Читайте також: В Україні заборгованість промисловості за електроенергію у 2012 р. виросла на 56%

Протягом січня-березня 2013 р. населенням країни сплачено за житлово-комунальні послуги 12,8 млрд грн (91,1% нарахованих за цей період сум).

Середні нарахування за житлово-комунальні послуги на одного власника особового рахунку у березні 2013 р., порівняно з відповідним періодом 2012, збільшилися на 6,6% і з урахуванням електроенергії (з розрахунку 150 кВт/год) становили 516,5 грн.

Середній термін заборгованості населення за всі послуги склав три місяці. Збільшення заборгованості відбулося в усіх регіонах України, крім Хмельницької обл.

У березні 2013 р. мали борг за три місяці і більше: за централізоване опалення та гаряче водопостачання - 30,7% власників особових рахунків; утримання будинків і споруд та прибудинкових територій - 21,2%; вивезення побутових відходів - 19,3%; централізоване водопостачання та водовідведення - 18,5%; газопостачання - 18,1%.

Протягом січня-березня 2013 р. населенням сплачено за електроенергію 3 млрд 153,8 млн грн (174,0% нарахованих за цей період сум). Серед регіонів найвищий рівень оплати електропостачання спостерігався в Одеській, Закарпатській і Київській обл. (266,7-247,1% з урахуванням погашення боргів попередніх періодів), найнижчий - у Чернігівській обл. (98,5%). Заборгованість населення з оплати електроенергії на кінець березня 2013 р. склала 3 млрд 052 млн грн.

Читайте також: Уряд не планує підвищувати тарифи на ЖКГ для населення, але частину компенсації різниці в тарифах "покладе на багатих", - Азаров

У січні-березні 2013 р. з населенням було укладено 20,2 тис. договорів про погашення реструктуризованої заборгованості. Загальна сума, на яку було укладено договори в частині погашення реструктуризованої заборгованості, становила 72,5 млн грн, а сума внесених платежів з урахуванням довгострокових договорів склала 40,9 млн грн.

Від початку дії постанови Кабінету міністрів від 27 червня 2003 р. №976 щодо погашення реструктуризованої заборгованості та дотепер було укладено 3 млн. 179 тис. договорів на суму 2 млрд 842 млн грн. Сума внесених платежів склала 1 млрд 981 млн гривень.

Як повідомлялося, в лютому заборгованість населення з оплати послуг ЖКГ збільшилася на 1% - до 13,5 млрд грн.

Місяцем раніше, в січні, борги українців за послуги ЖКГ зросли на 5,7% - до 13,4 млрд грн.

Читайте також: Найважливіша складова співпраці з МВФ - не кредит, а сам зміст програми, - ЄБРР

Зазначимо, що у зв'язку з поновленням переговорів України з Міжнародним валютним фондом (МВФ), який, серед іншого, вимагає підвищити тарифи на газ для споживачів, Кабмін налаштований на повне виконання вимог МВФ шляхом впровадження диференційованого підходу до формування тарифів у сфері ЖКГ. Це означає, що, вирішуючи питання цін на газ, уряд може підвищити розцінки тільки для високозабезпечених верств суспільства, які живуть у великих будинках і квартирах і, відповідно, використовують "блакитне золото" у великих кількостях. Що ж до соціально вразливих категорій населення, то, виконуючи вимоги МВФ, Кабмін, навпаки, планує збільшити субсидії і розширити коло їх отримувачів.

Крім того, Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства пропонує нараховувати пеню в розмірі 0,1% суми боргу за кожен день прострочення плати за житлово-комунальні послуги (ЖКП). Пропонується встановити, що, у разі несвоєчасного внесення плати за житлово-комунальні послуги, споживач зобов'язаний буде сплачувати пеню в розмірі 0,1% суми простроченого платежу, яка нараховується за кожний день прострочення, але не більше 100% суми боргу.

Передбачається, що нарахування пені буде починатися з дня, наступного за останнім днем ​​граничного строку внесення плати за ЖКП. Граничним терміном внесення плати за ЖКП є 20 число місяця, наступного за розрахунковим.