Борги Київського зоопарку за підсумками 2012 р. склали 11 млн грн (фото)
Директор Київського зоопарку Євген Кирилюк повідомив депутатам Київради про проблеми очолюваної ним організації. За його словами, 2012 рік зоопарк закінчив з боргами у розмірі 11 млн грн. Підприємство не може поповнювати колекцію тварин, оскільки не здатне забезпечити належні умови утримання. У Київраді вважають, що зоопарк необхідно передати на баланс Міністерства екології і природних ресурсів. Про це пише видання "Комерсант-Україна".
Кирилюк очолив комунальне підприємство "Київський зоопарк" в листопаді минулого року. На засіданні постійної комісії Київради з питань екологічної політики він повідомив депутатам, що підприємство закінчило минулий рік з боргами у розмірі 11 млн грн, які накопичилися з 2008 року. "Наші доходи пішли на закупівлю кормів, погашення боргів за електроенергію. Виходить, що у нас немає грошей на розвиток", - пояснив Кирилюк.
Читайте також: Київський зоопарк очолить Євген Кирилюк
Так, згідно зі звітом про роботу зоопарку в 2012 році, який представив на засіданні його директор, з міського бюджету на утримання зоопарку було виділено 16,7 млн грн (у 2013 році передбачається 18,1 млн грн). З цих коштів 13,5 млн грн пішло на зарплати співробітників. На закупівлю кормів було виділено всього 580 тис. грн, хоча зоопарк витратив на ці цілі 7,6 млн грн. З нарахованих 5,8 млн грн за комунальні послуги бюджет покрив близько 2,6 млн грн (38,5%). Як госпрозрахункове підприємство зоопарк заробив 11,7 млн грн, з яких майже 10,5 млн грн надійшли від продажу вхідних квитків. Кирилюк відзначив, що в 2012 році зоопарк відвідали 476 тис. осіб: "Тому основна мета - довести кількість гостей до 1 млн".
Колекція Київського зоопарку налічує 3078 тварин. У 2012 році народилося 165 тварин, а померло 99, в основному похилого віку. "Я хотів би купити пінгвінів. А також тигрів, щоб влити нову кров, щоб народжувалися тигринята. Але спочатку потрібно створити умови для утримання тварин. Наприклад, потрібно реконструювати приматник, оскільки мавп ніде показувати", - сказав Євген Кирилюк. Згідно зі звітом, саме примати утримуються в найгірших умовах. Тільки місце для горили відповідає вимогам, клітки ж решти дев'яти видів приматів не відповідають нормам ні по висоті, ні за площею.
Читайте також: У Київському зоопарку помер ведмідь
Площі приміщень не вистачає двом видам кажанів і білогрудому ведмедеві. Такі ж проблеми і у валлабі, зебр, антилоп нільгау, шести видів змій, семи видів ящірок і трьох видів черепах. Не відповідає стандартам по висоті зимове приміщення для жирафа. Для отримання додаткових коштів Кирилюк хоче продовжувати практику опікування над тваринами і відкрити клуб любителів зоопарку. За його словами, він пропонуватиме вступити в клуб народним депутатам, зокрема Віталію Кличку, Петру Порошенку, Анатолію Кінаху, екс-меру Києва Олександру Омельченку. "Зоопарку потрібна допомога в питаннях будівництва - наприклад, потрібно реконструювати фонтан при вході", - додав Кирилюк.
Читайте також: Столична влада не віддасть Київський зоопарк в приватні руки
Проте джерело серед співробітників Київського зоопарку вважає, що нове керівництво втрачає час. "Клумби і музичні фонтани не піднімуть зоопарк. Вони починають з якихось договорів, планів будівництва, а зоопарк - це насамперед тварини. Але поповнення колекції не відбувається, тварини практично не розмножуються. Тому навряд чи вийде удвічі збільшити кількість відвідувачів", - сказав співбесідник.
Директор товариства захисту тварин SOS Тамара Тарнавська заявила, що активісти проводитимуть акції із закликом не відвідувати зоопарк: "Це концтабір для тварин! Слон сидить в крихітному приміщенні шість місяців підряд. А рисі, зебри, антилопи, які повинні пробігати десятки кілометрів, в Київському зоопарку можуть тільки тихо чекати смерті!"
Читайте також: У Київському зоопарку знайшли порушень майже на 5 млн грн
На думку депутата Київради Олексія Давиденка ("Удар"), зоопарк необхідно передати на баланс Міністерства екології і природних ресурсів. У 2010 році Мінекології вже зверталося до міста з такою пропозицією, але ініціатива не отримала розвитку. "Слід визнати, що ми не можемо утримувати зоопарк, а у міністерства зовсім інші ресурси. До того ж, статус національного міг би захистити зоопарк від подальших посягань (забудовників) на його територію", - сказав Давиденко.