Борг органів місцевого самоврядування КНР може становити 3,2 трлн дол

Понеділок 08 квітня 2013 13:52
Автор: RBC.UA
Борг органів місцевого самоврядування КНР може становити понад 20 трлн юанів (3,2 трлн дол.), що майже в два рази перевищує дані Рахункової палати Китаю, надані в 2011 р. Про це заявив на Азіатському форумі в Боао колишній міністр фінансів Киитая Сян Хуайчен, передає телеканал "Росія 24".

Борг органів місцевого самоврядування КНР може становити понад 20 трлн юанів (3,2 трлн дол.), що майже в два рази перевищує дані Рахункової палати Китаю, надані в 2011 р. Про це заявив на Азіатському форумі в Боао колишній міністр фінансів Киитая Сян Хуайчен, передає телеканал "Росія 24".

Сян, який займав пост міністра фінансів КНР з 1998 по 2003 рр., упевнений, що сукупний борг центрального уряду, регіональних органів самоуправління і міст може в даний час перевищувати 30 млрд юанів. Згідно з доповіддю офіційного аудитора, регіональні адміністрації на кінець 2010 р. мали заборгованість у розмірі 10,7 трлн юанів.

Читайте також: Держборг КНР знаходиться на безпечному рівні, - Цзябао

Китай прагнув скоротити позики регіональних урядів з побоювань, що банки можуть бути обтяжені безнадійними боргами. Як зазначила на форумі в Боао директор-розпорядник МВФ Крістіна Лагард, "центральна влада зробила ряд прогресивних кроків для якісного моніторингу рівня заборгованості і фінансового стану регіональної влади".

У своїй останній доповіді перед Всекитайськими зборами народних представників екс-прем'єр Держради Вень Цзябао заявив, що Китай має намір посилити контроль над боргами провінцій і муніципалітетів. Як повідомив 8 березня китайський журнал цінних паперів з посиланням на голову Комісії з регулювання банківської діяльності Чана Фуліня, загальна сума кредитів органам місцевого самоврядування становить на даний момент близько 9,3 трлн юанів, тим самим заборгованість збільшилася на 2% за два роки.

"Зараз ситуацію можна охарактеризувати як чудову. Але що станеться протягом наступних п'ять, десять, двадцять років?" - заявив на форумі в Боао Фред Ху, засновник Primavera Capital Group і колишній голова китайського відділення Goldman Sachs Group Inc.

Читайте також: Китай повернувся до збільшення обсягів своїх вкладень в держборг США

Він вважає, що у випадку якщо уряд проігнорує проблему боргів регіональних органів самоврядування, на Китай може очікувати боргова криза.

Нагадаємо, вже колишній прем'єр-міністр Китаю Вень Цзябао в минулому році заявляв, що державний борг Китаю знаходиться на безпечному і керованому рівні.

28 грудня 2011 р. ряд експертів Народного банку Китаю заявляли, що борги органів місцевого самоврядування КНР можуть виявитися вище офіційних оцінок у 1,69 трлн дол. На їхню думку, це може стати одним з основних ризиків у найближчій перспективі.

Національне контрольно-ревізійне управління КНР розраховує рівень боргу шляхом формування єдиного реєстру даних з провінційних, повітових та міських органів управління, проте в реєстр не включалися запозичення міських чи сільських органів місцевого самоврядування. За оцінками експертів, саме на низовому рівні останнім часом спостерігалася активізація боргових операцій, причому борги зросли настільки, що експерти наполягають на необхідному постійному моніторингу.

Читайте також: Найбільші кредитори США

Борги органів місцевого самоврядування привернули до себе увагу після інвестицій в сумнівні будівельні та промислові проекти. Причому місцеві органи самоврядування не мають права займати напряму, через що створювалися комерційні компанії для запозичень.

Слід згадати, що Китай має досить невеликий зовнішній борг у порівнянні з іншими провідними економіками світу - близько 7%. Більш того, країна активно купує боргові зобов'язання інших країн, особливо США. КНР володіє 25,69% або 1159,8 млрд дол. американського державного боргу, будучи найбільшим кредитором США.

 

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся